Már 3500 évvel ezelőtt, az ősi kínai gyógyászatban sikerrel használták fájdalomcsillapításra, ebből az időszakból származik a legrégebbi írásos bizonyíték a mágnes gyógyító hatásáról. Alkalmazták Egyiptomban, az ókori görögök és a perzsák is - utóbbiak görcsoldásra és a köszvény panaszainak csökkentésére.
A mágnesterápia során a Föld mágneses terét veszik alapul, amely az egész evolúcióra hatással van.
- A kezelések során a Föld mágneses terének nagyságrendjével azonos erősségű mágneses erőt használunk, ennek azonban semmilyen káros mellékhatása nincs a szervezetre. A beteg semmit nem érez a kezelés során, mivel a szerkezet alacsony frekvenciás mágneses mezőt bocsát ki.
- Természetesen vannak olyan esetek, amikor nem ajánlott ez a módszer, így például pacemaker esetén. Ugyancsak nem tanácsos ezt a módszert alkalmazni aktív daganatos megbetegedés során, állapotosan, TBC-sen, szervátültetés és súlyos fertőzések után, pajzsmirigybetegség esetén. A leggyakrabban fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre használjuk, de hatásos lehet krónikus, illetve akut problémák gyógyítására is - tette hozzá.
A mágnesterápiát elsősorban mozgásszervi panaszokra, fájdalom enyhítésére alkalmazzák
A szakember elmondta: kiváló kiegészítő kezelési fajta lehet törések, lágyszöveti sérülések, ízületi megbetegedések, csontritkulás , gerincproblémák, stroke, Parkinson-kór, fekélyek, sclerosis multiplex esetén. Ez a világszerte alkalmazott és elismert eljárás regeneráló, perifériás keringésjavító hatású, csökkentheti a pszichés panaszokat, a stresszt, sikerrel alkalmazható, akár otthoni környezetben is alvásjavításra, allergiás panaszokra.
Tompa Katalin hozzátette, ideális esetben hetente kétszer, háromszor ajánlott 10-20 perc közötti időtartamban mágnesterápiára járni, és a negyedik, ötödik alkalom után várható javulás.