Tényleg gyógyítanak a virágok?

Ki ne szeretné a szép, színes virágokat, de vajon tényleg van gyógyító hatásuk? A Ködpiszkáló blog most ennek járt utána.

Az ausztrál virágesszencia-tant a Bach-terápia inspirálta, megalkotója Ian White ausztrál természetgyógyász. Elképzelése olvasható a Ködpiszkáló blogon.

Mint írják, merész állításokat fogalmaznak meg a tannal kapcsolatban: kiváltja a hormonterápiákat, nem emeli a koleszterinszintet, a kombinált, elsősegély esszenciát a levegőbe permetezve még a szülés is könnyebb. Hivatkozást, forrást az állítások alátámasztására viszont egyáltalán nem találunk.

A "virágesszencia" elnevezés megtévesztő, sokan gyógynövény-kivonatra gondolhatnak , pedig egyáltalán nem erről van szó. Az apróbojtorján például a gyógyszerkönyvben is megtalálható, elismert gyógynövény, teáját gyomor- és bélhurut esetén javasolták. A terápia szerint viszont sokkal többre képes: az apróbojtorján "az őszinteség virága", illetve "segít lecsendesíteni és összpontosítani a szívcsakra energiáját, hogy (...) nyugodt és kiegyensúlyozott érzelmi állapotba kerülhessen" - bármit is jelentsen ez, természetesen mellékhatásmentesen, a túladagolás veszélye nélkül. Forrásvizet vagy hajnali harmatcseppeket nehéz is lenne túladagolni.

Tényleg hat a virágterápia? (Fotó: Europress)

"Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a növényi eredetű gyógyszerek valóban fontosak a terápiában - a virágesszenciák alkalmazását mégsem tartjuk megalapozottnak, hiszen nem növényi kivonatok, nem tartalmazzák a növények hatóanyagait, 1500 forint egy üveg vízért, amiben valameddig ázott a virág, kissé borsos" - írja a szerző.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.