Termékteszt: górcső alatt az egyik legismertebb arckrém

A nap télen is süt, ráncosodni hidegben is lehet, ergo napvédő arckrémre mindig szükség van. Elvárásaim a kozmetikumok kapcsán vannak bőven, így a tesztelt Bioderma Photoderm napvédő arckrémnek sem volt könnyű dolga.

Gyakorló anyaként a fél napomat a szabadban töltöm: szaladok a gyerekekért az oviba, loholok utánuk az utcán és a játszin, vagy mázsányi élelmiszert cipelek haza a szatyroktól hosszúra nyúlt karjaimmal. Időnként futni is eljárok. (Ha a tennivalómátrixban picurka rés keletkezik. Tehát ritkán.)

Túl vagyok a 30-on, a bőröm érzékenyebb, mint a harmatos 20-as éveimben. Így évek óta ott figyel a polcomon valamilyen minőségi fényvédős nappali krém. Egész évben használom - télen, nyáron. Volt tehát összehasonlítási alapom, mikor megkaptam terméktesztre a Bioderma Photoderm MAX SPF 50+ fényvédőjét.

Photoderm MAX SPF 50+ fényvédő krém

Szülőként is tudatos vagyok, fogyasztóként is a kényesebb típus. Mindig vetek egy pillantást az összetevőkre. Alap, hogy hipoallergén, parabénmentes legyen, és az sem árt, ha nincs benne illatanyag. (Mert nem attól hatékony valami, hogy észveszejtően illatozik az ember tőle. Ezt tudjuk.) Ennél a fényvédőnél a fentiek közül mind adott, tehát jól indult az ismeretségünk.

Érzékeny a bőre? Erre vigyázzon!

SPF - mennyi az annyi?

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Kevesen tudják, hogy a faktorszám-jelölés (SPF= Sun Protection Factor) csak az UVB sugárzásra vonatkozik. Azt mutatja meg, mennyivel tovább süttethetjük magunkat a napon a fényvédő nélküli állapothoz képest. (Ez nálam kb. 20 percet jelent - ennyi ideig nem égek le). Ha ezt felszorzom az 50-es faktorszámmal, gyakorlatilag egész napos védelmet kapok.

Az UVA-ra is figyelni kell!

A tesztelt Photoderm krém UVA védelmet is nyújt, UVA 42-es faktorral. De miért jó ez?

AZ UVA-val kapcsolatban még csak mostanság edukálják az embereket. Az UVC-vel ellentétben ez az ultraviola típus el is jut a bőrig (ahogy az UVB is), ráadásul mélyebbre hatol, mint az UVB. Bár nem égünk le tőle, az UVA-sugárzás tehető felelőssé a bőr öregedéséért, és fontos szerepet játszik a melanoma kialakulásában is. Tehát az UVA-védelem kifejezetten fontos, ezt azonban a klasszikus SPF nem mutatja. Ha biztosít egy krém UVA-védelmet, akkor azt külön feltüntetik, valószínűleg az SPF adatok mellett.

Miért "nemszeretem" listás a parabén?

A parabének tulajdonképpen tartósítószerek, amelyeknek gomba- és baktériumölő hatásuk van. Rendkívül olcsón előállíthatók, így nem csoda, hogy valamilyen parabénvegyület rendszerint ott díszeleg a legtöbb kozmetikum összetevő listáján. Jogos a kérdés: miért kerüli egyre több vásárló? Mert erős a gyanú, hogy rákkeltő, és befolyásolja az ösztrogénszintet, és az UVB okozta szövetkárosodást is növeli.

Cellular BIOprotection - jól hangzik. De mi ez?

A krém dobozán található feliratnál nagyjából sejthető, mit jelent, de azért inkább utánanéztem. A cég oldalán olvasható, hogy ez egy (2002-ben) szabadalmaztatott technológia. A különlegessége abban rejlik, hogy kombinálja a felületi UVA-UVB védelmet a sejtszintű védelemmel. Kívül, belül véd egyszerre. Erősíti a sejtek védekezőrendszerét, megóvja a sejt DNS-t és a létfontosságú sejtalkotókat.

Bevetésen

Összetevők terén maximálisan elégedett vagyok, nézzük a használatot. Nagyon diszkrét az "illata". Az a szó jutott róla először eszembe, hogy "komoly". Nem pacsuli, nem virág, nem édeskés. Komoly.

Állagát tekintve pont a gél ellentéte. Érezhetően gazdag krém. Aki a pehelykönnyű gélekhez szokott, annak talán elsőre nehéznek tűnhet a Photoderm napvédő. A szinte vízszerű arcápolókhoz képest aprólékosabban kell eloszlatni a krémet, és valamivel több kell belőle: nekem legalább két borsónyit kellett kinyomnom az ujjbegyemre ahhoz, hogy egyenletesen el tudjam oszlatni az arcomon.

A gélekhez képest kissé lassabban szívódik fel. A felvitel után kell jó pár perc, mire teljesen elnyeli a bőr. A masszívabb, krémesebb állag miatt azt gondoltam, hogy kissé zsíros marad a bőrfelszín. Ekkor jött a váratlan fordulat: a nehezebb állag ellenére kellemes, nem zsíros, puha érzetet adott. A legnagyobb meglepetés azonban a nap végén ért: reggel kentem fel a krémet, és este még matt volt a bőröm!

Összesítve a tapasztalatokat

A bőröm simábbnak, puhábbnak tűnt, estig matt maradt, nem volt maszkhatás, és nem égtem le, pedig jó pár órát rohangáltam a napon. Az ára sem sok - nagyjából ugyanabban a sávban mozog, mint a többi hasonló paraméterekkel bíró krém. Alighanem állandó díszvendége lesz a piperepolcomnak.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.