4 új betegség fenyegethet, amire eddig nem is gondoltunk

Számos olyan fizikai és mentális betegséggel kell szembenéznünk, amelyre nem is gondoltunk a múltban, ez a trend pedig várhatóan a jövőben is megmarad.

Az io9.com által összegyűjtött lista szerint már most egyértelműen látszik, hogy milyen technológiai és társadalmi trendekből alakulhatnak ki az új betegségek. Ebből szemezgettünk.

Virtuálisvalóság-függés

A közösségi portálok kétségkívül összefüggésbe hozhatóak a különféle mentális betegségekkel, egy friss tanulmány most azonban a Twittert konkrétan a pszichózis egyik kiváltó okaként említi. Olvassa el a részleteket! Belegondoltunk már abba, hogy a virtuális valóságokban látható környezetek és körülmények sokkal izgalmasabbak és sokkal kontrollálhatóbbak lesznek a valós világban átélhetőknél? Mihelyst elérhető lesz a virtuális valóság, sokkal nehezebb lesz az embereknek kapcsolatba lépni az igazi valósággal: hiszen a messze lévő barátainkkal és/vagy kollégáinkkal azonnal tudunk kommunikálni, az egyre izgalmasabb technológiai kapcsolódások miatt pedig egyre nehezebb és egyre kényelmetlenebb lesz leszakadni a virtuális valóságról. Ezt már manapság is érzékelhetjük, amikor internetes függőségekről beszélünk. (Idén történt az, hogy valakit a Google Glass túlzott használata miatt kellett kezelni.)

Disszociatív valóságzavar

Mindezek mellett a virtuális valóság annyira valósághű és hihető lesz, hogy szinte lehetetlen lesz majd megkülönböztetni virtuális tapasztalatainkat a valóságostól. Egyre érdekesebb lesz azt a kételyt látni, amely abban gyökerezik, hogy a valóságot vagy annak valamely másolatát látjuk-e. Az pedig még érdekesebb, hogy számít-e egyáltalán ez a különbség.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Fogalmunk sincs arról, hogy testünk és szellemünk hogyan reagál az implantátumokra vagy azon egészségügyi problémákra

Kibernetikus szeptikémia

Fogalmunk sincs arról, hogy testünk és szellemünk hogyan reagál az implantátumokra vagy azon egészségügyi problémákra, amelyekhez majd azok vezetnek. Hogyan tudjuk lelkileg és szellemileg kezelni azt, hogy billentyűzet nélkül, "fejben" érjük el az internetet? Mi van akkor, ha az implantátumokra szervezetünk rossz immunválaszt ad? Vagy az implantátumok körüli szövetcsoportok begyulladnak vagy megfertőződnek? Vagy egyszerűen testünk kiveti magából azokat? Jó kérdések.

Identitásdiszfória

Bármennyire is furcsa ezt olvasni, egyre nehezebb lesz tudni, hogy ki - vagy éppen mi - vagyunk. Egyre több időt és erőforrást fordítunk arra, hogy agyunk bizonyos kognitív folyamatait szétválasszuk és feltöltsük a netre . A személyes asszisztensek mesterséges intelligenciákkal olvadnak majd összes és amikor feladatokat végeznek nekünk, a nevünkben végzik el majd azokat, egyre többet tanulnak majd tőlünk, rólunk és úgy kezdenek el viselkedni, ahogy mi: így előbb-utóbb identitásválsághoz vezet mindez.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.