Mint az az amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) angol nyelvű leírásában olvasható, a sarki fény mind a Föld déli, mind az északi pólusánál előforduló égi jelenség. Az északi féltekén északi fénynek, illetve aurora borealisnak is nevezzük. Bár legjobban az éjszakai égbolton figyelhető meg, valójában a Nap okozza, amely időről időre kitörő napviharok során nagy mennyiségű energiát és részecskét sugároz a világűrbe. Bolygónk mágneses mezői ezek nagy részét eltérítik, egy részük azonban a mágneses vonalak mentén elérheti a pólusokat. Ott aztán a légköri gázokkal interakcióba lépve látványos fényjelenséget váltanak ki. A zöld és piros fények hátterében az oxigénnel, a kék és lila fények mögött a nitrogénnel történő reakció áll.
Látványos jelenséget örökítettek meg az észak-norvégiai Tromsø városa felett, amelynek egére a sarki fény rajzolt lélegzetelállító hullámokat.
A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!
Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.