A gazdag környezetben élők hajlamosabbak a rák bizonyos fajtáira, mint a szegény környéken lakók, állítják az Ausztrál Egészségügyi és Jóléti Intézet munkatársai. A tanulmány eredményei szerint a tehetősebb emberek a mell-, a prosztata- és a bőrrákra hajlamosabbak, míg a szegényebbek esetében nagyobb a valószínűség a bél-, a méhnyak- és a tüdőrák kialakulására.
Jelentős különbség volt a tüdőrák előfordulásában: 100 000 felső osztálybeli emberből 35-nél diagnosztizálták a rák eme formáját, míg a szegényebb környezetben élőknél 100 000-ből 50-nél állapítottak meg tüdőrákot.
A mellrák esetében például fordított volt a helyzet: a szegényebbek estében a 100 000-ből 106-nál, míg a tehetősebbeknél 122-nél diagnosztizáltak emlőrákot.
Paul Grogan, az Ausztrál Ráktanács munkatársa szerint a szegényebb rétegekre jellemző nagyobb megbetegedési arány egyáltalán nem meglepő, mivel ők nagyobb arányban dohányoznak, valamint ritkábban járnak el rákszűrésekre. Ami a módosabb embereket illeti, a mellrákot már régóta a "gazdag nők betegségeként" aposztrofálják, mivel általában azokat érinti, akik idősebb kort érnek el. Az idősebb kori terhesség, vagy a gyerek hiánya szintén megnöveli a mellrák kialakulásának kockázatát, állítja Grogan.
A felsőbb osztálybeli férfiaknál a prosztatarák gyakoribb előfordulása szintén a magasabb elért életkorral magyarázható, míg a bőrrák kockázata amiatt magasabb náluk, mert általában irodában dolgoznak, és az UV-sugárzást rövidebb, de intenzívebb dózisban kapják például nyaralás alatt.