Eddig is tudtuk, hogy a gyengébb nemnek titulált nők általában túlélik a férfiakat, de most úgy tűnik, megvan a magyarázat is arra, hogy miért – írja a Daily Mail.
Ugyanez a DNS azonban nem hat károsan a nőkre, hiszen tökéletesen alkalmazkodott az igényeikhez.
A nő a hibás DNS-t mindkét nemű gyermekének átadja, de csak a lánygyermekek adják tovább a következő generációknak. Ezt az elméletet bemutatták az Európai Emberi Reprodukciós és Fejlődéstani Szövetség éves konferenciáján is Lisszabonban. Valamint kiegészítették azzal, hogy az állatkísérletek során ez a mitokondriális DNS okozta rövidített élettartam egyáltalán nem kimutatható a nőstény állatokban sem.
Sőt ez a DNS felelős lehet a szív- és agyi egészségen felül a férfi meddőségért is, hiszen lassabban mozgó spermiumokat eredményez, azonban a nők termékenységére ugyanúgy nem hat, mint az élettartamukra.
„Milyen ironikus, hogy a férfiak termékenységéért egy nőktől öröklött molekula a felelős” – mondta erről Gemmel professzor.
Ugyanakkor ne csüggedjenek a férfiak – tette hozzá a professzor – Ez nem olyan rossz hír a férfiak számára, hiszen mindössze 2-5 év különbséget jelent a nőkhöz képest, viszont életmódbeli változtatásokkal befolyásolható. Sőt az élettartambeli különbség azáltal is csökken a nemek között, hogy már a hölgyek is stresszes életet élnek , több alkoholt fogyasztanak és dohányoznak, ami korábban az urakra volt inkább jellemző.
Forrás: Daily Mail