A világjárvány alatt 2009 áprilisától 2010 augusztusáig összesen 18 500 laboratóriumban megerősített halálesetet jelentettek az Egészségügyi Világszervezetnek (WHO). Egy nemzetközi kutatócsoport azonban azt állítja, hogy a valós szám az 575 400 halálozást is elérhette.
Dr. Marc-Alain Widdowson, az amerikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) munkatársa szerint az eredmények azt is megerősítik, hogy a halálozások többsége a 65 éven aluli korosztályban fordult elő, ami eltér a szezonális influenzától, mely esetében a legtöbb halálos áldozat a 65 éven felüliek közül kerül ki. A becslések szerint a délkelet-ázsiai és afrikai területeket sokkal súlyosabban érintette a világjárvány, mint amit a számok mutatnak. Ezeken a szegény területeken ugyanis kevesebb a lehetőség arra, hogy diagnosztizálják és kezeljék az influenzát , a lakosságot nem szűrik influenzára, ezért sokkal kevesebb influenzás eredetű halálozást jelentenek be, mint amennyi valójában bekövetkezik.
A június 25-i számában megjelent tanulmányban a kutatók 12 magas, közepes és alacsony jövedelmű ország adatainak összesítésével készítették el modelljüket, melynek segítségével a H1N1 influenzával összefüggő halálesetek számát becsülték meg. Általános érvényű szabály, hogy a laboratóriumilag megerősített halálesetek száma minden betegség esetén alacsonyabb a valós számnál. Widdowson és kutatócsoportja e szabály alkalmazásával a 2009-es influenza világjárvány halálos áldozatainak számát 150 700 és 575 400 főre becsülte világszerte.
Lone Simonsen, a George Washington Egyetem professzora a tanulmányt kísérő vezércikkében azt írta, hogy a kutatás alátámasztja azt a korábbi feltételezést, hogy a laboratóriumban megerősített halálesetek a 2009-es világjárvány idején alábecsülték az áldozatok valós számát, ugyanakkor arról sem szabad megfeledkezni, hogy a halálozások számának e számítási módszerét korábban még sosem használták, ezért további kutatásokkal is meg kell erősíteni.