Csupán fél órát kell mozogni naponta, heti öt alkalommal ahhoz, hogy bizonyos megbetegedések kockázata jelentősen csökkenjen - így például a mellráké és a demenciáé - számolt be egy új kutatás eredményeiről a The Telegraph. A vizsgálatban több mint 200 a fizikai aktivitás egészségügyi hatásairól szóló kutatás adatait összegezték. Kiderült, hogy a rendszeres fizikai aktivitás jótékonyabb hatású, mint a gyógyszerek.
Scarlett McNally brit ortopéd sebész szerint az orvosoknak különösen nagy felelősségük van abban, hogy az embereket a mozgásra ösztönözzék, és ezzel hozzájáruljanak egészségük megőrzéséhez. A szakértő arra is felhívja a figyelmet, hogy a megelőzéssel rengeteg pénzt is spórolhatna az egészségügyi rendszer.
Mozgás alatt pedig nem feltétlenül kell drága aerobikórákat érteni: elegendő az életmód megváltoztatása is: lift helyett menjünk az emeletre gyalog, labdázzunk, mozogjunk a gyerekeinkkel, unokáinkkal, menjünk gyalog a munkahelyünkre, járjunk táncolni vagy biciklizzünk . "Egyszerűen meg kell változtatnunk azt, hogy mit gondolunk szokványos életmódnak. Amit ugyanis ma annak gondolunk, az nem tartalmaz elég mozgást" - mondja a szakértő.
Becslések szerint a brit lakosságnak körülbelül a fele nem végez elegendő testmozgást; a 65 év felettiek esetében pedig ez az arány még a harmadával tovább csökken. Pedig a több mozgás csökkenti a magas vérnyomás, az elhízás, a depresszió, a derékfájás, az ízületi gyulladás, és idősebbeknél a csontritkulás (így a csonttörések) kockázatát. A mozgásszegény életmód az idő előtti halálhoz vezető négy tényező egyike a dohányzás, az egészségtelen táplálkozás és az alkoholfogyasztás mellett.