Intenzív izzadás
Ha sokat izzadunk, akkor különösen a zokniba, cipőbe bújtatott lábfej bőrének felületén képesek elszaporodni bizonyos baktériumok, amelyek a verejték és az elhalt hámsejtek bomlástermékeként telepednek meg. Ilyenkor érdemes a lehető leggyakrabban zoknit váltani, esetleg lábillatosító spray-vel, illetve hintőporral próbálkozni.
Mindig ugyanazt a cipőt hordjuk
Nem csak a zoknik, hanem a cipők is szagosak lehetnek egy idő után, ha nem váltogatjuk őket. Ha nincs lehetőségünk legalább két pár cipőt cserélgetni, mossunk lábat, amilyen gyakran csak lehet, távolítsuk el minél gyakrabban az elhalt hámsejteket, hintőporozzuk a lábunkat. Próbáljunk természetes, "lélegző", jól szellőző anyagból készült cipőket választani.
Idegesség
Sok emberből vált ki fokozott verejtékezést, ha valamitől megijed, vagy ideges lesz, és vannak olyanok, akiknek ez elsősorban a tenyerén és a talpán jelentkezik. Ráadásul a stresszes izzadás általában erősebb, kellemetlenebb szagú a "normál" verejtéknél, így azok, akik erre hajlamosak, mindig hordjanak maguknál egy plusz zoknit és egy kis doboz hintőport.
Hormonszint-ingadozás
A megváltozott hormonszint a testünk kipárolgásainak, illetve az egész testünknek a szagát képes megváltoztatni - ez különösen jellemző például a nőkre várandósság vagy éppen menopauza idején. Így előfordulhat, hogy ezekben az időszakokban átmenetileg némi kellemetlen lábszaggal is szembe kell nézni.
Fertőzés
A lábfejen lévő bőr-, illetve körömgomba is okozhat lábszagot. Ilyenkor gombaölő szereket illetve ecetes lábfürdőt érdemes alkalmazni, míg meg nem szűnnek a tünetek.
Forrás: rodalesorganiclife.com