A mentősök logóját is jogtalanul használó felhívás a következő:
„Mentősök tapasztalták, hogy közlekedési baleseteknél a legtöbb sérültnek van mobiltelefonja. Olyan sérülteknél, akikkel nem lehet kommunikálni, a segítségükre sietők nem tudják, hogy a telefon hosszú címlistájából kit értesítsenek. Mentőápolók és mentőorvosok azt javasolták, hogy a szükség esetén értesítendő személy adatait mindenki ugyanazon megjelölés alatt adja meg. A nemzetközileg elismert megjelölés: ICE (In Case of Emergency, "vész esetén").
A Mentők blogján is foglalkoztak hírünkkel, és számos plusz információval, érdekességgel is kiegészítették a témát: http://mentok.blog.hu
Ezalatt a név alatt annak a személynek a telefonszámát kell megadni, akit vészhelyzetben- szükség esetén a rendőrségnek, mentőknek, tűzoltóknak- fel kell hívni. Ha több ilyen személyt szeretne megadni a következőképp lehetséges: ICE1, ICE2, ICE3 stb.. Könnyű megcsinálni, nem kerül semmibe és vész esetén nagy segítség lehet! Küldd el minél több barátodnak, ismerősödnek, hogy minél szélesebb körben elterjedhessen ez a hír!"
A fenti körlevél több ponton is téves, ugyanis egy baleset helyszínén mentést végezve a mentősök nem foglalkoznak a távollévők informálásával, mert az a rendőrség, illetve a kezelést végző kórház feladata. "Ráadásul a beteg mobiltelefonjának eseti felhatalmazás nélküli használata bizonyos esetekben konfliktushelyzetet teremthet, vagy akár jogi aggályokat is felvethet" - tájékoztatta lapunkat korábban Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs és PR vezetője.
A legcélszerűbb tehát az, ha valamelyik személyes azonosítónk mindig nálunk van, esetleg ezek mellett feltüntetjük valahol a baleset esetén értesítendők pontos elérhetőségeit is.