A Központ az Európai Unió által is támogatott "Humánmeteorológiai szolgáltatási rendszer kifejlesztése az egészségmegőrzésért (Meteo Klinika program) és a környezettudatos életért (Környezeti Monitoring program)" keretein belül valósult meg. A program 2011-ben a XIX. Innovációs Nagydíj Pályázaton Kiemelt Elismerésben részesült.
A Tudás Központot Dr. Pintér Ferenc, az ICI vezérigazgatója, a Meteo Klinika igazgatója és Dr. Lévai István Zoltán alpolgármester avatta fel.
A humánmeteorológia tudománya
A vállalat mintegy 12 éve ismerte fel a légköri környezet fontosságát mindennapi életünkben, egészségünk megőrzésében és életminőségünk javításában. Megalkotta és jogvédelem alá helyezte a humánmeteorológia fogalmát, mely több tudományág határterületére esik. Jelentős szerepet játszik benne a meteorológia, az orvostudomány, bár nagyobbik része a természetgyógyászattal és a környezettudományokkal rokonítható. Nem tévesztendő össze a lényegesen szűkebb orvosmeteorológiával, melynek területe csak kis részét képezi a humánmeteorológiának.
Mivel kutatásaik igazolták, hogy a magyar emberek 78%-a érzékenyen reagál az időjárásra, az ICI létrehozta a Meteo Klinikát, mely Magyarország egyetlen tudományosan megalapozott, teljes körű autentikus humánmeteorológia forrása. Több mint egy évtizedes kutatás és fejlesztés eredményeinek felhasználásával orvosok, meteorológusok és természetgyógyászok széles skálájú tudásanyagát összefogva segít az egyéni időjárás-érzékenység feltérképezésében és kezelésében. Humánmeteorológusaikkal naponta találkozhatnak az érdeklődők a közszolgálati médiumokban, illetve itt, a HáziPatika.com-on is tőlük érkezik a humánmeteorológiai adatbázis frissítése nap mint nap.