iPhone alkalmazás segíti a szívritmuszavar diagnosztizálását

Egy új technológia azt ígéri, hogy segít az orvosoknak a szívbetegségek pontosabb diagnosztizálásában, ráadásul a betegek életét a korábbiaknál kevésbé zavarják vele.

Egyre nagyobb az érdeklődés az olyan hordozható eszközök és a rájuk telepített alkalmazások iránt, amelyekkel távolról és folyamatosan figyelemmel kísérhető a szív működése, illetve azonosíthatók a különféle zavarok, például a pitvarfibrilláció és szokatlanul lassú vagy gyors szívverés.

Az iRhythm ZIO rendszer alapja egy vízálló, vezeték nélküli eszköz, amely akár 14 napig is hordható a mellkasra tapasztva. A szerkezet figyelemmel kíséri a szívverést, és digitálisan rögzít minden szabálytalanságot.

Kétség nem fér hozzá, hogy az okostelefonok mindennapjaink részévé váltak, ezen élünk társas életet, ezzel tervezzük meg az útvonalainkat és ezen hallgatunk zenét is. Számos előnye mellett azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt sem, hogy a különféle modern eszközök - telefonok és tabletek - nem kevés egészségkárosító hatással is bírnak. A most bemutatott iOS app az említett eszközhöz kapcsolódva dolgozik, s amellett, hogy adatokat szolgáltat az orvosoknak, maguk a betegek is feljegyezhetnek vele szívtüneteket és egyéb információkat. A legegyszerűbb esetben a betegek jelenthetik a ritmuszavar tüneteit, ha megnyomnak egy gombot a mellkasukra tapasztott eszközön, de az okostelefon app enélkül is képes a korábbi megoldásoknál teljesebb képet adni a beteg állapotáról – a fejlesztő cég szerint.

Sőt, az alkalmazás célja, hogy kétirányú kommunikációs csatornát nyisson, és azt is lehetővé tegye a betegek számára, hogy hozzáférjenek különféle információkhoz a betegségükkel kapcsolatban, továbbá emlékeztetőket és támogatást kapjanak a tapasz-eszköz használatához. Ez illeszkedik az iRhythm elképzeléshez, hogy nem csak eszközt kell eladni a piacon, hanem kiváló minőségű információval is el kell látni mind a klinikusokat, mind a betegeket.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Egy új technológia azt ígéri, hogy segít az orvosoknak a szívbetegségek pontosabb diagnosztizálásában

Az iRhythm tapasz-rendszer sikere arra épülhet a kardiológiai diagnosztikában, hogy sokkal kényelmesebb, mint a Holter-vizsgálat , amelyet mind a mai napig százezrek diagnosztizálására használnak. A Holter-rendszernél egy akkumulátor élettartama lehet, hogy csak 48 óra – amely esetenként nem elég hosszú a diagnózishoz –, ráadásul a betegeknek tartózkodniuk kell a fürdéstől vagy a testmozgástól a használat ideje alatt.

Az iRhythm rendszere a működési és kényelmi szempontokon túl még hatékonyabbnak is tűnik, hiszen a vizsgálatok 90 százalékában 57 százalékkal több szívritmuszavart szűrt ki, mint a Holter-monitorozás.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.