Egyre nagyobb az érdeklődés az olyan hordozható eszközök és a rájuk telepített alkalmazások iránt, amelyekkel távolról és folyamatosan figyelemmel kísérhető a szív működése, illetve azonosíthatók a különféle zavarok, például a pitvarfibrilláció és szokatlanul lassú vagy gyors szívverés.
Az iRhythm ZIO rendszer alapja egy vízálló, vezeték nélküli eszköz, amely akár 14 napig is hordható a mellkasra tapasztva. A szerkezet figyelemmel kíséri a szívverést, és digitálisan rögzít minden szabálytalanságot.
Sőt, az alkalmazás célja, hogy kétirányú kommunikációs csatornát nyisson, és azt is lehetővé tegye a betegek számára, hogy hozzáférjenek különféle információkhoz a betegségükkel kapcsolatban, továbbá emlékeztetőket és támogatást kapjanak a tapasz-eszköz használatához. Ez illeszkedik az iRhythm elképzeléshez, hogy nem csak eszközt kell eladni a piacon, hanem kiváló minőségű információval is el kell látni mind a klinikusokat, mind a betegeket.
Az iRhythm tapasz-rendszer sikere arra épülhet a kardiológiai diagnosztikában, hogy sokkal kényelmesebb, mint a Holter-vizsgálat , amelyet mind a mai napig százezrek diagnosztizálására használnak. A Holter-rendszernél egy akkumulátor élettartama lehet, hogy csak 48 óra – amely esetenként nem elég hosszú a diagnózishoz –, ráadásul a betegeknek tartózkodniuk kell a fürdéstől vagy a testmozgástól a használat ideje alatt.
Az iRhythm rendszere a működési és kényelmi szempontokon túl még hatékonyabbnak is tűnik, hiszen a vizsgálatok 90 százalékában 57 százalékkal több szívritmuszavart szűrt ki, mint a Holter-monitorozás.