Az utóbbi években a nyugat-európai bulizók körében egyre inkább terjed a trend, hogy a már bejáratott partidrogok helyett legálisan is hozzáférhető szerekkel pörögnek fel.
Ennek egyik célja, hogy ne sértsenek törvényt, a másik pedig, hogy a szervezetre kevésbé káros anyagokkal érjenek el hasonló hatást. Bizonyos klubokban kakaóport és a csokoládé-alapú készítményeket kínálnak a vendégeknek, az előbbit orrba szívva, utóbbit pedig különböző italok mellé szolgálják fel. Az kakaót nyers állapotában , illetve italban és pirulában is hozzáférhető. Nem ők azonban az elsők, akik a kakaóbabot ilyen szokatlan módon használják: az aztékok és maják az istenek növényeként tartották számon, így számos vallási rituálé során használták fel az átszellemüléshez.
Serkentő és hangulatfokozó
Arról még nincs pontos kimutatás, hogy a kakaó milyen dózisban okozhat a epicatechin szintjét is, amely serkenti a véráramlást az agyban és az izmokban. Ezt energiabombaként élhetik meg a fogyasztók, és tovább bírják a táncparketten. Ezeknek köszönhetően – ha nem is olyan intenzitással, mint a szintetikus anyagok – a kakaónak valóban lehet hangulatfokozó hatása.
Ehhez persze a kakaót teljesen nyers formájában kell fogyasztani, ráadásul nagy dózisban. A boltok polcain lévő, tejjel fogyasztható kakaópor vagy a táblás csokoládé töménytelen habzsolása előbb okoz rosszullétet, mint eufóriát. Az orrunkon bármilyen anyagot felszívni pedig semmiképpen nem egészséges, a kakaópor inhalálása ráadásul komoly egészségügyi problémákat okozhat. Remélhetőleg ezért a hazai klubszcénát sem fogja megreformálni a német őrület.
Cikk: IFLScience