Az ember az egyetlen főemlős, amelynél a nősténynek a szoptatási időszakon kívül is telt keblei vannak. Ez a legtöbb tudós szerint evolúciós trükk a férfi elcsábítására: a mindig duzzadt mell jelzi, hogy a viselője képes az utód táplálására – írja az Index , végigtekintve a magyarázatok során.
Egy másik elmélet szerint a mell nem biológiai szemfényvesztés, hanem a nő valódi rátermettségét mutatja: egyrészt képes a tápláló és energiát adó zsír tárolására , másrészt termékeny korban van. Ezzel rokon egy másik elmélet, amely szerint a dús kebel az egészségesség jele, ezt a jelzést pedig az teszi különösen hitelessé, hogy a nő még a nagy mellekkel járó kellemetlenséget is vállalja érte.
Szerinte ezért az evolúció egy ősi idegi áramkör lehetőségeit használta ki, amely eredetileg az anya és a csecsemő közötti kötelék erősítését szolgálja, amikor a szoptatás során a baba stimulálja a mellbimbót, és az anya agyában oxitocin szabadul fel.
Ugyanez a mechanizmus lép életbe a szexnél is. Young szerint az evolúció azért szerettette meg a női mellet a férfival, mert a mell szexuális stimulálása fokozza a női vágyat és a partner iránti kötődést, vagyis előnyt jelent a szaporodni vágyó férfinak.
Young szerint annak, hogy ez más szoptató emlősöknél nem alakult ki, az lehet az oka, hogy velünk ellentétben 97 százalékuk nem monogám kapcsolatokban él, vagyis kevésbé szükséges a párzó partnerek közötti kötelék kialakulása.