Miért nem tapadnak meg egyes embriók?

Egyes embriók nem tapadnak meg az anyaméhben, mások pedig sikeresen megtapadnak, és terhességet eredményeznek. Egy új kutatás rávilágít arra, milyen ok rejtőzik ennek hátterében.

A február 6-i számában publikált kutatás kimutatta, hogy az emberi embriók jellemzően egy tripszin nevű vegyületet termelnek, ami azt jelzi a méhnek, hogy készítse elő nyálkahártyáját az implantációra. A jelentős genetikai rendellenességekkel rendelkező embriókban azonban ez a kémiai jelzés megváltozik, és stressz választ vált ki az anyaméhben, ami valószínűtlenné teszi a megtapadást.

A kutatók ezt a folyamatot ahhoz hasonlították, mintha a méh felvételi vizsgához kötné az implantációt : az embriónak le kell tennie ezt a vizsgát ahhoz, hogy megtapadhasson. Időnként azonban előfordul, hogy a méh túl nehéz, vagy túl könnyű felvételi vizsgát ír elő, ami az egészséges embrió kilökődését, illetve a fejlődési rendellenességekkel rendelkező embriók megtapadását eredményezheti.

Miért van az, hogy egyik embrió megtapad, másik nem? (Fotó: Europress)

Az új eredmények a termékenységi kezelésekre vonatkozóan is jelentős következményekkel járhatnak, mert az vetélés vagy más terhességi szövődmények magas kockázatának kitett nőket – magyarázta Jan Brosens, a brit Warwick Egyetem professzora.

A professzor elmondta, hogy jelenleg azt vizsgálják, hogyan lehet megváltoztatni a méhnyálkahártyát úgy, hogy az a megfelelő szintre állítsa be a "felvételi vizsgát", és meg lehessen akadályozni az implantáció kudarcát és a vetéléseket.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra