Mikor született? Ilyen betegsége lehet (2)

Nagyobb az esélye, hogy életük során stroke-ot kapnak a télen születettek, az ősszel szülinapozók pedig védettebbek a cukorbetegség kialakulásával szemben egy kutatás szerint.

Bár egészségünket jelentős részben életmódunk határozza meg, genetikai örökségünk miatt bizonyos betegségeket illetően már születésünktől veszélyeztetettebbek, míg másokkal szemben védettebbek vagyunk. Egy kutatás szerint az sem mindegy, hogy melyik évszakban jöttünk világra - születési hónapunk ugyanis egészségünkre is hatással lehet.

Születésünk ideje befolyásolja személyiségünket Magyar kutatók bebizonyították, hogy annak ténye, hogy melyik évszakban születünk, befolyásolhatja temperamentumunkat, így a hangulatbetegségekre való hajlam kialakulását is. Kattintson a részletekért!

Örülhet, aki ősszel született

Az USA-ban végzett tanulmány szerint a téli hónapokban világra jött gyermekeknél a későbbiekben nagyobb arányban alakul ki stroke . Ennek valószínűleg az az oka, hogy édesanyjuk nyáron volt az első trimeszterben, amikor a légszennyezés jellemzően nagyobb problémát jelent. A kipufogógázokban lévő vegyületek ugyanis napfény hatására szmogot és ózont hoznak létre, amelyből a magzatnak is jut. Fejlődése során így nagyobb eséllyel alakulnak ki nála szívműködési zavarok, ami az agy vérellátását is befolyásolja, és növeli a stroke kialakulásának veszélyét.

A gyermek egészségét az is befolyásolja, hogy melyik évszakban született
A gyermek egészségét az is befolyásolja, hogy melyik évszakban született

Jó hír ugyanakkor az ősszel születetteknek, hogy a kutatás szerint nagyobb védettséget élveznek az átlagosnál a cukorbetegség kialakulásával szemben. Esetükben ugyanis a harmadik trimeszterre esnek a nyári hónapok, amikor a sok napfény miatt a kismamák D-vitamin raktárai is tele vannak. A magzat immunrendszerét erősíti, ha a születés előtti időszakban nagyobb arányban juthat D-vitaminhoz, ez pedig olyan autoimmun betegségek ellen is védelmet nyújthat, mint az 1-es típusú diabétesz.

A kutatás összességében rávilágított, hogy a magzat fejlődésére milyen komoly hatással lehetnek bizonyos környezeti tényezők. Eredményeiket az Amerikai Orvosi Informatikai Egyesület folyóiratában publikálták.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Forrás: Daily Mail Online

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra