A dél-koreai Szöuli Nemzeti Egyetemen kifejlesztett eljárás forradalmasíthatja az influenzaoltásokat , a gyermekkori védőoltásokat és más olyan kezeléseket, amelyek tűszúrással járnak. A lézer alapú rendszer mikroszkopikus gyógyszersugarakat fúj közvetlenül a bőrbe, és megalkotói szerint olyan kíméletes és fájdalommentes, mintha "a bőrt enyhe fuvallat érné".
A rendszer ittrium-alumínium-gránát lézer segítségével hajtja a gyógyszer apró, pontosan meghatározott áramlását, éppen a megfelelő erő kifejtésével. Ezt a fajta lézerfényt a bőrgyógyászok alkalmazzák, különösen esztétikai arckezelésekhez. Jack Yoh mérnök a lézert egy kisméretű adapterrel ötvözte, amely a beadni kívánt gyógyszert tartalmazza folyadék formában, valamint egy vízzel teli kamrát, ami "hajtófolyadékként" szolgál. Mindegyik lézerimpulzus gőzbuborékot hoz létre a hajtófolyadékban. E buborék nyomása rugalmas nyúlást okoz a víz és a gyógyszer közötti membránon, melynek következtében a gyógyszer keskeny sugárban kilökődik egy miniatűr fúvókából.
A méter 150 milliomodjának megfelelő átmérőjű sugár nyomása magasabb, mint a bőr szakítószilárdsága, így a sugár simán átjárja a bőrt a beállított mélységig anélkül, hogy a gyógyszer visszafröccsenne. A tengerimalacokon végzett kísérletek azt mutatták, hogy a gyógyszertartalmú sugár akár több milliméterrel a bőrfelszín alá is be tud jutni szövetkárosodás nélkül. A sugár keskenysége és gyorsasága miatt szinte egyáltalán nem érezhető fájdalom, és a lézerhajtású mikrosugaras injekció pontosan szabályozni tudja a dózist és a gyógyszer bőr alá történő bejutásának mélységét.
Yoh és munkatársai most olcsó, eldobható injekciók kifejlesztésén dolgoznak a klinikum számára.