Korábbi kutatások azt mutatták, hogy egyes vérrákos esetekben is hatékonynak bizonyulhat. A kutatók szerint ha korán kezdik meg a kezelést, a szer akár meg is gyógyíthatja a betegséget. Bár az antitestet még csak egereken tesztelték, a szakértők azt remélik, hogy két éven belül embereken is alkalmazni lehet majd.
Hatása a CD47 proteinen alapul, amely nagy mennyiségben fordul elő a daganatos sejtek felszínén. Ez akadályozza meg, hogy az immunsejtek, a makrofágok, elnyelhessék és felfalhassák a sejteket. A gyógyszer ezt az úgynevezett "ne falj fel" jelzést fedi el, ami lehetővé teszi, hogy az immunrendszer megtámadja a daganatot- ami a kutatók egyik fő célja már évtizedek óta.
A laboratóriumi sejteken és egereken végzett kísérletekben számos ráktípus ellen hatékonynak mutatkozott, és minimális mellékhatással járt. A humán daganattal rendelkező egereken alkalmazva az antitest hatására a daganat összezsugorodott, sőt néhány esetben teljesen eltűnt.
Dr. Irving Weissman, a szaklapban megjelent tanulmányban arról is említést tesz, hogy a gyógyszer rendkívüli mértékben növeli a túlélési arányt.
A kutató szerint az eddigi eredmények azt bizonyítják, hogy a CD47 protein valóban ígéretes célként szerepelhet a humán rákkezelésben. Mostanra elég bizonyíték áll rendelkezésre ahhoz, hogy gyorsan, de óvatosan tovább lehessen lépni a humán kísérletek felé. Mivel azonban a gyógyszer biztonságosságának és hatékonyságának minden kétséget kizáró bizonyításához széles körű vizsgálatokra lesz szükség, a készítmény elterjedt használatáig még egy évtizedet kell várni.