Valószínűleg sokak nem csodálkoznak azon, ha megtudják, a heavy metal zene káros. Nos, valószínűleg ők más okokból gondolják azt, hogy a kemény gitárriffekről híres zenei stílus kártékony hatású, mint az orvosok, akik az egyik leghíresebb rocker, Tony Iommi esetével kapcsolatban beszélnek a zenei stílus egészséget befolyásoló hatásairól.
A Black Sabbath alapítója, Tony Iommi valódi gitárlegenda, és eddig is tudott volt, hogy annak ellenére vált azzá, hogy két ujjbegye is hiányzik - ezeket még 17 évesen, egy baleset következményeként vesztette el - és pótlásukra bőrrel borított fémgyűszűket használ.
Nemrég azonban a rocklegenda arról számolt be, hogy keze egészségének megmentése érdekében őssejt-terápián vesz részt. Iommi csuklója a több mint 40 évnyi kőkemény gitározás következtében komoly károsodásokat szenvedett. Olyannira, hogy nemrég, tervezett koncertjeit is le kellett mondania, hogy minél előbb gyógykezelésen vehessen részt.
Tony Iommi úgy nyilatkozott, hogy csuklójában a porcfelület olyannyira elhasználódott az ízületek között olyannira elvékonyodott, hogy azok már közvetlenül egymáshoz dörzsölődtek, ami erős fájdalmakat okozott a veterán zenésznek. A 61 éves rocker speciális kézvédővel, gyulladáscsökkentőkkel és fájdalomcsillapítokkal vette fel a küzdelmet a fájdalommal szemben, de orvosai azt javasolták, próbálkozzon meg őssejt-terápiával, amelytől azt remélik, sikeresen újjáépítheti a porcfelszínt, így a fájdalom okát is megszüntetheti. Iommi tünetei azonban nem egyedülállóak a rockzene világában.
Egyre több rockzenésznél diagnosztizálnak erős ízületi kopásból eredő elváltozásokat, és a szakemberek szeretnék a zenészek figyelmét felhívni arra, saját zenei pályafutásukat teszik kockára, ha nem jelentkeznek időben panaszaikkal orvosuknál.