De ahelyett, hogy azokra összpontosítottak volna, akik megadták magukat a betegségeknek, megnéztek egy kisebb alcsoportot, amelynek tagjai az esélyek ellenére egészségesek maradtak.
Ezeknek az embereknek született genetikai hajlamuk van olyan komoly megbetegedésekre, mint a cisztás fibrózis , de valamilyen genetikai oknál fogva ellenállnak a betegségeknek.
A kutatók 13 olyan embert találtak, akik sor betegséggel szemben hordozzák az ellenállás csodafegyverét. De egyelőre nem tudták felvenni a kapcsolatot a névtelen emberekkel, mert a kutatási szabályok ezt kizárták. Stephen Friend, a New York-i Mount Sinai Kórház professzora azonban már keresetet adott be az érintettek DNS-mintáihoz való hozzáférés érdekében.
Bob Williamson, a University of Melbourne professzora kifejtette: „Azzal töltjük minden időnket, hogy beteg embereket vizsgálunk, és nem vesszük figyelembe, hogy sokan nagyon egészségesek valójában. Néha annak ellenére is, hogy olyan genetikai mutációt hordoznak, amely számos embert megbetegít.”
Williamson szerint az ilyen genetikai információk nagyon hasznosak lehetnek új gyógyszerek kifejlesztésében, amelyekkel olyan betegségek kialakulásának meggátlására lehetnek hatással, mint a cisztás fibrózis. De ezen is túl lehet lépni, s a rák, a szívbetegség vagy a 2-es típusú cukorbetegség is befolyásolhatóvá válhat. A cisztás fibrózisnál egyetlen hibás gén okozza a bajt, az utóbb említetteknél viszont nagyon összetett a helyzetet okoz a több gén. Azaz még sok kutatás kell.
Forrás: ABC