A kétszeres Oscar-díjas Tom Hanks Adam Buxton vendége volt, amiben a mesterséges intelligenciával kapcsolatos aggodalmait osztotta meg - írja az IFLScience. A színészt azóta foglalkoztatja a téma, mióta a 2004-es Polar Expresszhez felvették a digitális képmását.
"Tudtuk, hogy ez lesz. Láttuk, hogy képesek erre: egyeseket és nullákat visznek be a számítógépekbe, aztán arcokká és karakterekké alakítják át őket. Azóta ez csak egymilliárdszorosára nőtt, és most már mindenhol ezt látjuk" - mondta a podcastben.
Azt is elárulta, hogy már dolgoznak a megfelelő jogi háttér kialakításán a szakmában, hogy "az arcunk, a hangunk a szellemi tulajdonunknak számítson". Hank úgy tűnik, beletörődött abba, hogy a képmását a halála után is felhasználhatják filmekben.
"Az MI-nek és a deepfake-nek köszönhetően bárkit, bármelyik életkorában újra lehet teremteni. Engem akár holnap elüthet egy busz, és akkor nekem ennyi volt, de ettől még szerepelhetek új filmekben. Ahogy én látom, ezekkel a technológiákkal egy idő után senki sem fogja tudni megmondani, hogy nem engem lát" - magyarázta a podcastben.
Síron túli "alakításokra" volt is már példa: a 2016-os Zsivány Egyesben Peter Cushing képmását alkották újra, miután a színész 1994-ben meghalt.