Egyre több vízbe fúlás: előzzük meg!

Hazánk sajnos előkelő helyet foglal el az európai statisztikákban a vízi baleseteket illetően, és a helyzetet csak fokozza, hogy a lakosság elsősegély-ismerete is csekély. A mai hírek között egy Tiszába fulladt 16 éves fiú, illetve a Sajóba fulladt 40 éves férfi esetével találkozhattunk már kora reggel. A kérdés tehát jogos: tisztában vagyunk-e azzal, hogy mit tehetnénk a megelőzésért?

Alapszabályok

Az, hogy kijelölt helyen fürdőzünk, az alapszabályok egyike, akárcsak az, hogy egyedül ne mártózzunk, ha tehetjük. Saját biztonságunk és nyugalmunk érdekében a parton legalább egy ember legyen, aki szemmel tud minket tartani. A hőség beálltával arra is figyelni kell, hogy felhevült testtel és ittasan ne menjünk a vízbe, illetve hogy csak olyan mértékű mozgást és fizikai kihívást vállaljunk, amire szervezetünk is fel van készülve. Tilos vízbe menni viharjelzés esetén, illetve kikötőkben, hidak és egyéb (vízi) műtárgyak körül, sötétben és esős időben! Soha ne ugorjunk bele ismeretlen vízbe, hiszen a vízmélység ismerete, és a vízben található esetleges veszélyek feltérképezése nélkül súlyos baleset lehet a következmény.

He begörcsöl a láb...

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Minden úszónak tisztában kell lennie a görcsoldó gyakorlatokkal, amelyek segíthetnek, ha hirtelen izomgörcs állna be úszás közben a test bármely pontján. A megfeszült izmot minden esetben nyújtani kell, ennek érdekében meg kell feszíteni, majd ellazítani. Legyünk higgadtak, vegyük lassan a levegőt!

kondíciót igényelnek.

Vészhelyzetben

Ha mégis megtörtént a baj, nem árt, ha a vízi mentés alapvető szabályait is ismerjük, hogy mentés közben saját életünk ne legyen veszélyben. Olvassa el korábbi cikkünket a témában, " Vízimentés - nem az, amit a filmekben látunk " címmel!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra