Ezért stresszelünk utazás közben

Utolsó percekben kapkodás, veszekedés, pánik – a nyaralást sem ússzuk meg feszült pillanatok nélkül. Egy klinikai szakpszichológus szerint sok mindent elkerülhetünk, ha tudatosan készülünk az utazásra.

Makai Gábor klinikai szakpszichológus adott tippeket a Reggeliben arra vonatkozólag, hogyan vészeljük át a nyaralás alatti feszült pillanatokat.

A stressz szerinte teljesen normális, hiszen egy új helyen vagyunk, és kimozdulunk a komfortzónánkból. 

Viszont a ráhangolódás, a keretezés, a tervezés nagymértékben képes csökkenteni a stresszfaktort. Akár már fél évvel korábban tervezzük meg, mit akarunk, mi a célunk vele

– javasolja a szakember. Szerinte pár napot az utazás előtt is érdemes kivenni, hogy át tudjuk gondolni a terveinket. Így az indulás is nyugodtabb lesz.

Ráadásul az is óriási tévedés, ha valaki az egész éves fáradalmat szeretné egyetlen vakáció alatt kipihenni. 

"Év közben kell több alkalmat arra szentelni, hogy valaki ki tudjon kapcsolódni" – mondta a Reggeliben.

Érdemes felkészülni a váratlan helyzetekre is, például vigyünk elegendő gyógyszert. Az ilyen szituációkban pedig nem szabad pánikba esni, mert akkor még nehezebben tudjuk megoldani őket.

A pénzügyek terén is tudatosságot javasol: szerinte korábban meg kell határozni, hogy mennyi a keret a nyaralásra, és akkor nem fogunk kifutni a pénzünkből. 

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra