Koronavírus: 2024-ben áll talpra a légi utasforgalom

A korábban vártnál egy évvel később, csak 2024-ben állhat vissza a 2019-es szintre az utasforgalom az európai repülőtereken - véli a Repülőterek Nemzetközi Tanácsának (ACI) európai divíziója.

A szervezet közleménye szerint júniusban a vártnál jóval kevesebb, 16,8 millió utast fogadtak az európai légikikötőkben. Ez a tavalyi szinthez képest 93 százalékos csökkenés. Bár június elején még 267 ezer, a hónap végére pedig már 757 ezer utast regisztráltak naponta, ez még mindig elenyésző az egy évvel korábbi 8 milliós napi átlagos forgalomhoz képest. A júliusi előzetes adatokból pedig az látszik, hogy a forgalom a tervezett 30 helyett alig 20 százalékos mértékben áll majd helyre a hónapban. Ez egyértelműen a koronavírus-járvány hatása.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus Európa, koronavírus utazás, koronavírus repülő, koronavírus repülés, koronavírus légi utasforgalom, koronavírus légi közlekedés
A koronavírus-járvány hatásait sokáig érzik még a légitársaságok. Fotó: Getty Images

67 százalékos bevételcsökkenés

A fentiek miatt az ACI módosította a májusban kiadott előrejelzését. Most már azzal számolnak, hogy 2023 helyett csak 2024-ben érik el a 2019-es utasforgalmi szinten. Várakozásaik szerint az európai repülőterek forgalma éves szinten 64 százalékkal csökken, és a koronavírus -járvány 32,4 milliárd euró bevételkieséssel kell számolniuk a légikikötőknek. Tehát mintegy 67 százalékkal kevesebb bevételük lesz idén, mint egy évvel korábban.

A korlátozások hatása

Koronavírus: egyre kevesebb ország biztonságos - a részletekért kattintson ide!

A lassabb forgalomnövekedésért Olivier Jankovec, az ACI Europe vezetője az uniós tagállamok utazási korlátozásait okolja. Állítása szerint még a nyári csúcsidőszakban is érezteti hatását, hogy a nemzetállamok nem hangolták össze az új típusú koronavírus elleni intézkedéseiket, ez pedig rombolja a légiközlekedésbe vetett bizalmat. További problémaként említette, hogy alacsony a gépek kihasználtsága, így a repülőterek bevételei nem nőnek annyira, mint a kiadásaik. Ezért rövid időn belül számos regionális repülőtér anyagi támogatásra szorul, különben az üzemeltető csődbe megy.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az egyik boltláncnál így készülnek a koronavírus-járvány második hullámára - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.