Mi kell a biztonságos külföldi nyaraláshoz?

Egy külföldi utazás előtt át kell gondolnunk pár dolgot, amelyek egy országon belüli nyaralásnál nem feltétlenül jelenthetnek gondot. Kell-e például valamilyen oltást beadatnunk? Iható-e a csapvíz az adott országban?

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ a Facebookon osztotta meg, mikre kell figyelnünk, hogy biztonságos legyen a külföldi nyaralásunk.

Az egyik legfontosabb szempont szerintük az, hogy megelőzzük a napégést: ehhez magas faktorszámú, UV-A vagy UV-B sugárzás ellen is védő fényvédőt ajánlott használni, valamint kalapot, illetve könnyű ruházatot érdemes viselni. A legmelegebb időszakban pedig maradjunk árnyékben, és igyunk sok folyadékot is. 

utazás nyaralás
Utasbiztosítás nélkül ne induljunk el! Fotó: Getty Images

A fertőzések kockázatát úgy tudjuk csökkenteni, hogy fogmosásra és fogyasztásra is palackozott vizet használunk, csak hőkezelt, friss ételeket fogyasztunk, valamint gyakran kezet mosunk. Még utazás előtt érdeklődni kell arról, hogy milyen védőoltásokat érdemes vagy kötelező beadatni.

A baleseteket úgy kerülhetjük el, hogy mindig betartjuk az előírásokat, figyelünk az időjárási és helyszíni sajátosságokra, az ismeretlen állatokkal pedig nem érintkezünk. Extrém sportokat pedig nem érdemes űzni, csak megfelelő felkészültséggel.

Ha mégis orvosi ellátásra szorulunk, akkor az Európai Egészségbiztosítási Kártyával jogosultak leszünk rá az unión belül, valamint Izlandon, Liechtensteinben, Norvégiában és Svájcban is. Utasbiztosítást is minden esetben kössünk, hiszen egy baleset esetén például a hazaszállítást is fizetik, illetve magánellátás is igénybe vehető vele.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Emlőrák: több ezer életet menthetne meg a korai felismerés

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +7 °C

Az éjszaka képződő köd és rétegfelhőzet kiterjedése fokozatosan csökken, legkésőbb az északkeleti határnál süthet ki a nap. Másutt eleinte fátyolfelhős idő várható, de észak felől annak a mennyisége is csökken. Csapadék nem lesz. A nyugati, délnyugati szél időnként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 15 és 20 fok között valószínű, de az ukrán határnál kissé hűvösebb is lehet. Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, fronthatás egyelőre nem érvényesül, így a frontérzékenyek is nyugodt, panaszmentes napra készülhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra