A nap képe: idős hölgy számolja az aprót a piacon

Tovább növekednek a megélhetési költségek, az energia- és élelmiszerárak, amelyek elsősorban a kispénzűeket, különösen a nyugdíjasokat sújtja.

Az élelmiszerárak 30,9 százalékkal ugrottak meg 2021 és 2022 augusztusa között a KSH szerint. Mindez a kispénzűeket, különösen a nyugdíjasokat sújtja.

idős hölgy számolja az aprót a piacon. Fotó: Getty IMages
idős hölgy számolja az aprót a piacon. Fotó: Getty IMages

Összehasonlításul: a margarinért 66,9, a kenyérért 64,3, a sajtért 61 százalékkal hagyunk többet a kasszáknál. Emellett átlag felett drágultak a száraztészták (57,9 százalék), a tejtermékek (54,7), a vajak és vajkrémek (54,5), a péksütemények (45,4), a tojás (42), a rizs (40,9), a baromfihúsok (40,4), valamint az édesipari lisztes áruk (40,4) is – olvasható a KSH jelentésében.

Eközben az idényáras élelmiszerek, így a burgonya, valamint általában a friss zöldségek és gyümölcsök 15,9 százalékkal kerülnek többe. A csokoládé ára 17,1 a cukoré 9,3, az étolajé 5 százalékkal növekedett egy év alatt.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +8 °C
Minimum: -1 °C

A Dunántúlon (főként annak nyugati, délnyugati felén) és az Alföldön csak lassan, fokozatosan zsugorodik a ködtakaró, ezeken a tájakon többfelé egész nap borult, párás, ködös maradhat az idő. Az ország egyéb részein ugyanakkor derült, napos idő várható. Csapadék nem valószínű, legfeljebb a ködös részeken fordulhat elő szitálás. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 7 és 12 fok között alakul, de a tartósabban párás, ködös részeken ennél több fokkal hidegebb lehet. Fronthatásra ma nem kell készülni.