Egy év alatt a Facebookon több mint félmillió alkalommal, a Twitteren pedig több mint hárommillió alkalommal "lájkolták", kommentelték és osztották meg a francia nyelven írott antiszemita tartalmakat, illetve 124 ezer francia és német Telegram-bejegyzés tartalmazott antiszemita jelzőket és kulcsszavakat. A tanulmány megjegyzi azt is, hogy a legaktívabb Telegram-chatcsoportok főként a különböző összeesküvés-elméleteket terjesztő QAnon mozgalomhoz kapcsolódtak. Az említett csoporthoz kötődő, legtöbb összeesküvés-narratíva azt hangoztatta, hogy a "zsidók azért hozták létre a koronavírus elleni oltóanyagot, hogy megfigyelés alatt tartsák, vagy sterilizálják a lakosságot, és ezáltal világuralomra tegyenek szert".
Az elemzést a politikai radikalizmussal foglalkozó Stratégiai Párbeszéd Intézete kutatóközpont készítette. A londoni székhelyű intézet a tavalyi és az idei év első két hónapját hasonlította össze, és arra az eredményre jutott, hogy a Twitteren, a Facebookon és a Telegram közösségi oldalon valamivel több mint egy éven belül meghétszereződtek a francia nyelvű antiszemita tartalmak, míg a német nyelvűek száma tizenháromszorosára nőtt.
A kutatás azt is megállapította, hogy egy év alatt fokozódott az olyan jellegű antiszemita tartalmak terjedése, amelyek ugyan nem lépték át a holokauszttagadás jogilag büntetendő küszöbét, azonban zsidóellenes üzeneteket közvetítettek azáltal, hogy valamilyen formában utalást tettek erre.