A közösségi oldalaktól remélünk segítséget vészhelyzetben

A közösségi oldalak használóinak 44 százaléka kérne online segítséget mások számára az interneten keresztül, ha a segélyhívó számok nem lennének elérhetőek - derült ki az Amerikai Vöröskereszt kutatásából.

Az online kutatásban 1058 személyt kérdeztek meg: minden ötödik megpróbálná digitálisan (e-mailben, honlapokon keresztül vagy közösségi oldalakon) elérni a segélyszervezetet, ha telefonon nem tudná. A válaszadók 35 százaléka üzenne közvetlenül a szervezet Facebook oldalán, 28 százalék pedig Twitter üzenetet is küldene. Különösen akkor lennének hajlandóak az internetes közösségi oldalakhoz fordulni, ha valaki mások szeretnének segíteni.

A kutatásból az is kiderült, hogy a válaszadók 69 százaléka szerint a segítő szervezeteknek - mentőknek, tűzoltóknak és rendőrségnek - érdemes lenni figyelnie a közösségi oldalakat.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

"Nagyobb katasztrófahelyzetben, mikor a telefonvonalak foglaltak vagy épp túlterheltek, az emberek szívesen használnák a közösségi oldalakat arra, hogy segítséget kérjenek" - mondta Gail McGovern, az Amerikai Vöröskereszt elnöke. "Ezt a trendet mindenképpen ki kellene használni. A kormányzati szerveknek és az alapítványoknak érdemes lenne együttműködniük, hogy minél gyorsabban és hatékonyabban válaszolhassanak ezekre a segélyhívásokra."

A kutatás eredményeit elemezve arra jutottak, hogy közösségi oldalak a negyedik legnépszerűbb hírforrásnak számítanak az internetezők körében, amikor vészhelyzetekről kívánnak tájékozódni (a televízió, a rádió és az online hírportálok után). Ráadásul, a közösségi oldalak használói közül minden ötödik írt már arról a saját adatlapjára, hogy vészhelyzetnek, balesetnek volt szemtanúja.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra