A legveszélyesebb hazai autóutak

Az autópályákat nem számítva a 4-es főút Magyarország leginkább balesetveszélyes útja - olvasható ki az elmúlt hat év statisztikai adataiból.

Baj esetén kit védjen meg az önvezető autó: az utasokat vagy a gyalogosokat? Részletek itt.

"Az összesített adatok szerint messze a (Budapest-Szolnok-Debrecen közötti) 4-es úton történt a legtöbb baleset, hat év alatt összesen 1188" - írta meg az Index . A cikk szerint a 4-es csak abban az esetben veszíti el listavezető pozícióját, ha a balesetek számát a forgalommal arányosan vizsgáljuk. E tekintetben a 6-os út számít a legkockázatosabbnak, ahol egymillió járműre 40 baleset jut minden évben. A 4-esen ugyanez a mutató 39,4, a tiszántúli 47-esen pedig 37,9. A dobogósok mögött közvetlenül egy másodrendű főutat találunk, a Dunaföldvár és Nagykanizsa között futó 61-est.

Baleset Dunavarsánynál Dunavarsány közelében, az 51-es főúton április 29-én
Baleset Dunavarsány közelében, az 51-es főúton április 29-én. Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

Ugyancsak forgalomarányosan a Budapesttől Záhonyig vezető 4-es főúton történik a legtöbb halálos kimenetelű baleset is. Itt egymillió autóra több mint három (3,1) haláleset jut évente, megelőzve az egyaránt 2,8 halálos balesetnek helyszínt adó 5-ös és 6-os utat. Mind közül csupán a Győrt a szlovák határral összekötő 14-es, valamint a Balaton északi partjánál húzódó 72-es főúton nem történt tavaly emberéletet követelő szerencsétlenség.

Melyek a legsérülékenyebb testrészek egy autóbaleset során? Mekkora csökkenést hozott a sérülés számában a légzsákok bevezetése? Egy korábbi kutatás ezekre a kérdésekre is megadta a választ. A témáról bővebben ide kattintva olvashat.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A személysérüléses közúti közlekedési balesetek száma Magyarországon (2007-2018)

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra