A Szigetközben, illetve Győr térségében problémát okoz, hogy a szennyvízcsatornák telítődtek, a szennyvíz több helyen túlcsordul. A helyzet megoldásához a katasztrófavédelmi erők nyújtanak segítséget. A visszaáramló szennyvíz a Pest megyei Dunabogdányban is megoldandó feladatot jelent, ez körülbelül 100-120 főt érint. A vezetékes ivóvíz az érintett házakban rendelkezésre áll, részükre (valamint a védekezésben részt vevőknek) lajtos kocsi által szolgáltatott folyóvizet és kézfertőtlenítéshez hypót is biztosítanak. A Szentendrei-sziget térségében a háziorvosi ellátás, illetve az ügyelet átszervezése vált szükségessé, ez Tahitótfalu, Pócsmegyer, Szigetmonostor, Visegrád, Dunabogdány és Leányfalu településeket érinti.
A vizsgálati eredmények szerint a fővárosban továbbra sem okozott minőség romlást a vezetékes ivóvízellátásban a dunai árvíz , Budapesten a csapvíz biztonsággal fogyasztható. Ugyanakkor Dömösön, Pilismaróton és Dobogókőn továbbra is érvényes a korlátozás, a vezetékes ivóvíz csak forralás után alkalmas emberi fogyasztásra, a településeken zacskós vizet is osztanak.
Bács-Kiskun megyében a Duna kistérségi vízmű kútjainak (Tass) védőterületét az árvíz elöntötte, mivel a nyári gát szintjét elérte az árhullám. A vízmű kútjai kiemeltek, ezért a víz a kútaknába nem folyt be, de erre az eshetőségre is felkészültek. A vízellátás biztonságos, a vízmű nagyobb dózisú fertőtlenítést végez a vízbiztonság érdekében.
A védekezésben résztvevőktől kaptuk a jelzést, hogy közülük többen is kullancscsípéssel találkoztak. Az ÁNTSZ ezért kéri a védekezésben résztvevőket, hogy a munka végeztével vizsgálják át a bőrfelületet, tartsanak ún. kullancsvizitet.