Egyszerű lenne megállítani a felmelegedést

Másfél Celsius-fokban lehetne korlátozni a globális felmelegedést, ha olyan hétköznapi dolgokon változtatnánk, mint az utazás módja, a házak fűtése és hűtése, valamint a húsfogyasztás - állapította meg egy új nemzetközi kutatás.

Másfél fokban lehetne korlátozni a felmelegedést

Ez a tanulmány az első, amelyik megmutatta, hogyan lehet elérni a 2015-ös párizsi klímavédelmi megállapodásban kitűzött célt - a felmelegedés mértékének 1,5 Celsius-fok alatt tartását - kísérleti technológiák használata nélkül. Ezek közül a tudósok többek között a szén-dioxid-leválasztást és tárolást (CCS, carbon capture and storage) említik, amikor a légkörből vegyi eljárással kivonják a szén-dioxidot és tárolóba sajtolják - tájékoztat a ScienceDaily.com nyomán alapján az MTI.

Kevesebb vörös hússal mérsékelnénk a mezőgazdaság károsanyag-kibocsátását, energia energiaigény felmelegedés globális felmelegedés károsanyag-kibocsátás vörös hús
Kevesebb vörös hússal mérsékelnénk a mezőgazdaság károsanyag-kibocsátását

Az amerikai IIASA tudományos kutatóintézet tudósai számos létező újítást vizsgáltak meg, melyek segítenének csökkenteni a károsanyag-kibocsátást, ha elterjednének. Részletesen tanulmányozták a közlekedésben, a házakban, a munkahelyeken és a fogyasztási cikkek előállításában lévő lehetőségeket. Úgy találták, hogy 2-4-szeres csökkenést lehetne elérni az emberek és az áruk szállítása, az épületek kényelme és a növekvő népesség igényeinek kielégítése miatti energiafelhasználásban.

2050-re csökkenteni kellene az energiaigényünket

Kimutatták többek között, hogy a nagy energiahatékonyságú elektromos közlekedési eszközök megosztásos vagy igény szerinti használata 2050-re 60 százalékkal csökkenthetné a közlekedés energiaigényét, ezzel együtt mérsékelné a járművek számát az utakon - olvasható a Nature Energy című tudományos lap aktuális számában.

Tizenöt százalékkal csökkenne 2050-re az energiaigény, ha az új házak építésekor és a régiek felújításakor szigorú szabályok határoznák meg a fűtés és a hűtés technológiáját. Egészségesebb, kevesebb vörös húst tartalmazó étrenddel mérsékelni lehetne a mezőgazdaság károsanyag-kibocsátását, az erdőfelület pedig egy olaszországnyi és bangladesnyi területtel növekedne.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A kutatók azt is hangsúlyozták, hogy ennek a forgatókönyvnek a megvalósításához eddig példátlan erőfeszítésekre lenne szükség mind a törvényhozók, mind az üzleti élet és az egyes emberek részéről.

Fenntarthatatlan az élelmiszertermelésünk Nyilvánvaló, hogy az étkezés az egyik olyan tényező az emberek életében, amely alapvetően befolyásolja az életüket, sőt tulajdonképpen a puszta létezésüket is. Csakhogy az élelmiszertermelés a jelenlegi módon nem tartható fenn már túl sokáig. Valamin változtatni kell, különben tönkremegy a bolygónk , és egyre több ember marad élelem nélkül. A témáról a linkre kattintva olvashat bővebben.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.