Az oltások biztonságosak és hatékonyak, mint az a tudományos tényeken alapuló cáfolatokból is kiderül. A közösségi médiában ugyanakkor könnyűszerrel terjed az olyan dezinformáció, amely elveheti az emberek kedvét attól, hogy felvegyék a vakcinát - írja az infostart.hu .
Nem okoz terméketlenséget
Mivel a placenta fehérjéje eltér a koronavírus tüskefehérjéjétől, így nem igaz az, hogy az oltástól terméketlenné válhatnak a nők. Ezt igazolják a Pfizer klinikai kísérletei is, amelyek során 23 olyan nőről számoltak be, akik a vakcina beadását követően estek teherbe .
Aki már volt beteg, annak is kell
A kutatók szerint az oltás erősebb védelmet ad a fertőzésből való felgyógyulásnál, még akkor is, ha utóbbival kapcsolatban további kutatási eredményekre van szükség. Bárki újrafertőződhet a betegségen már átesettek közül is, és az oltással elkerülhetők a betegség okozta súlyos komplikációk . Nem igaz tehát, hogy aki már átesett a betegségen, annak nem kell magát beoltatnia.
Nincs benne mikrocsip
Az oltást tartalmazó ampulla címkéjét csippel látták el, hogy az orvos rendelkezése állhassanak a legfontosabb információk (az oltóanyag szavatossága és forrása), azonban az oltásellenesek szerint ugyanez a csip injektálható, és azért ültetik az oltottakba, hogy így figyelhessék meg a mozgásukat. Természetesen ez nem igaz, a csip a címke része, de az emberekbe beoltani nem lehet. Az sem igaz, hogy az ördögi tervet Bill Gates eszelte ki.
Nem változtatja meg a DNS-t
A befecskendezett oltóanyag mindössze immunválaszt vált ki a szervezetben, de a sejtmagba nem tud bejutni belőle semmi, ami megváltoztathatna bármit.
Megkapták a koronavírus elleni védőoltás harmadik, emlékeztető dózisát a farkasgyepűi idősotthon lakói - olvassa el a cikket és böngésszen a fényképek között!