Új magyar Guinness-rekordot állított fel egy budapesti és szombathelyi iskolásokból álló csoport október 25-én a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar atlétika csarnokában. Két felvonásban összesen 243 diák tanult és végzett szakszerű újraélesztést 125 darab erre a célra kifejlesztett bábun. A rekordhoz a diákok fél órás tréningen, negyven hivatásos oktató segítségével tanulták meg az újraélesztési folyamatot, majd az elsajátított ismeretek alapján öt percen keresztül végezték el az ilyenkor szükséges teendőket.
Az Országos Egészségfejlesztési Intézet Egészségkommunikációs Központja (OEFI-EKK) ezzel az akcióval akarta felhívni a figyelmet arra, hogy az újraélesztés könnyen megtanulható és a megfelelő technika elsajátításával bárki életet menthet.
Az eseményen Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár azt mondta, hogy az újraélesztés elsajátítása azért lenne fontos minél több ember számára, mert nemcsak magunkért vagyunk felelősek, hanem másokért is. "Ez az év a népegészségügyi mozgósítás éve, ezért nem csak arra szeretnék felhívni a figyelmet, mi mindent tehetünk saját egészségünkért, hanem arra is, hogy mit tehetünk mások egészségéért" - hangsúlyozta az államtitkár.
Magyarországon évente több ezren halnak meg hirtelen szívleállás miatt. Többségük életét meg lehetne menteni, abban az esetben, ha négy percen belül elkezdődött volna az újraélesztést.
Az Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Resuscitatios Társaság is közreműködött.