A komlói R. J. és férje 2021 augusztusában magukhoz vették a férfi anyját, a 86 esztendős asszony ugyanis már nem tudta ellátni magát. A férfi is beteges volt, így az idős asszony gondozása az 57 éves feleségre maradt – derül ki a Népszava beszámolójából. R. J. dolgozni járt, ezért a házaspár ápolónőt keresett. A munkára sásdi H-N. Erika jelentkezett. Az ápolónő végzettségű H-N.-nek feltűnt, hogy R. J. számára vállalhatatlan terhet jelent az ágyhoz kötött beteg ellátása. A meny bevallotta, hogy szeretné, ha anyósa minél hamarabb meghalna, ezért H-N. Erika felvetette, hogy Mohamed nevű ismerősétől szerez egy olyan szert, ami megrövidíti az idős asszony életét. Az ápolónő hozott is egy készítményt, amit R. J. beadott az anyósának. Október 21-én a beteg meghalt, majd az ápolónő arról tájékoztatta addigi munkaadóját, hogy beszélgetéseiket telefonján rögzítette, és ha nem kap 3 millió forintot, nyilvánosságra hozza a hangfelvételeket, amiből kiderül, hogy R. J. ölte meg az anyósát.
Inkább vallott
R. J. – bár tudta, hogy ezzel magára vállalja a gyilkosságot, a rendőrségen feljelentette az ápolónőt. A nyomozók csapdát állítottak, és amikor „első törlesztés”-ként R. J. az ápolónőnek félmillió forintot adott, tetten érték a zsarolót. A hangfelvételek nyomán elindult a vizsgálat az anyós meggyilkolása miatt is, ám a szakértők megállapították, hogy az idős asszony a betegségei miatt halt meg, a neki adagolt szer pedig egy ártalmatlan gyógynövénykivonat volt (noha R. J. 200 ezer forintot fizetett érte). Ennek ellenére utóbb az ügyészség megvádolta a két asszonyt emberöléssel, mert úgy tűnik, nem megfelelően látták el a beteget, és állapotát eltitkolták, így a háziorvos nem utalhatta be őt a kórházba.
Az emberölési ügy tárgyalása februárban indult, egyelőre mindkét asszony tagadja a terhére rótt vádat, így hosszú bizonyítási eljárás várható. Zsarolási ügyben viszont már meg is született az elsőfokú ítélet. Bár H-N. Erika tagadta a zsarolást, és azt vallotta, hogy csak elmaradt munkabérét, 300 ezer forintot követelt R. J.-től, a hangfelvételek alapján a bíró számára egyértelmű volt, hogy az ápolónő szavait semmi sem erősíti. A sásdi asszony a zsarolást előre kitervelten követte el, ezért három év börtönre ítélték. És mivel a bűncselekményt foglalkozás körében követte el, örökre eltiltották szakmájától. A vádlott és védője fellebbezett az ítélet ellen, így az nem jogerős.