A társulat 11 tagja okleveles civil életmentő képesítést is kapott, azaz a kihelyezett defibrillátor segítségével többek között Hegyi Barbara, Igó Éva és Epres Attila is bárkit újra tudna éleszteni vészhelyzet esetén.
Magyarországon évente csaknem 20-25 ezer ember veszti életét hirtelen szívhalálban, azaz minden 20. percben 1 ember hal meg emiatt. Hirtelen keringésleálláskor létkérdés, hogy a mentő megérkezéséig a bajbajutottak gyorsan, szakszerűen és hatékonyan kapjanak korai sürgősségi életmentést, hiszen ilyen helyzetben az első 4 perc a legkritikusabb. A Vígszínház, ahol évente több mint 350 000 ember fordul meg, a színházak közül ezért elsőként csatlakozott a HELP mentőprogramhoz.
A szerdai hivatalos átadást megelőzően a színház személyzete közül 12 fő vett részt az újraélesztés-oktatáson, ahol megtanulták a defibrillátor biztonságos működtetését és az újraélesztés alapvető technikáit. Mint azt Eszenyi Enikő az átadáson is elmondta, így "a társulat és a közönség is nagyobb biztonságban tudhatja magát."
A világszerte is újdonságnak számító életmentő pontok közül ez a nyolcadik, amit hazánkban üzembe helyeztek, és azóta már több száz embert képeztek ki laikus életmentésre - mondta el Gótzy András, a készüléket üzemeltető Adlife Media Point Zrt. igazgatósági tagja.
Borsos Bálint, a cég marketing igazgatója a fővárosi eseményen arra a tényre hívta fel a jelenlevők figyelmét, hogy megfelelő eszközzel és minimális tudással bárki életet menthet, azaz nem kell, hogy vészhelyzetben a pánik és a tehetetlenség legyen az emberek első reakciója. Ezért is fontos, hogy sokan tudjanak arról is, hol vannak ilyen életmentő pontok a fővárosban, és minél többen vegyenek részt hasonló oktatáson.
Bővebb információ: www.help.hu