Hőségtagadók kérdőjelezik meg a rekordmelegeket

A hőmérsékleti adatokat és mérési módszereket kérdőjelezik meg egyes influenszerek. Volt, aki szerint a hőtérképeket is módosítják, hogy ijesztőbbnek tűnjenek az emberek számára, máskor hibás mérőállomásoknak tulajdonítják a nyári rekordhőségekről érkező híreket.

Bár idén nyáron folyamatosan érkeztek hírek a különböző rekordhőségekről, vannak, akik ezeknek a hitelességét megkérdőjelezik. Robin Monotti influenszer például azt írta ki az X-re (Twitterre) júliusban, hogy a média és az Európai Űrügynökség (ESA) összekeverte a levegő hőmérsékletét a földfelszíni hőmérséklettel, amely általában magasabb - írja a The Guardian.

A GB News műsorvezetője, Neil Oliver még abban a hónapban átvette ezt a témát, és azt állította, hogy a levegő hőmérséklete Európában nem volt olyan magas, mint ahogy azt a BBC és mások állították, és nem emelkedett 30 fok fölé. Azt mondta, hogy a magasabb számok a földfelszíni hőmérsékletet jelentik, amelyet nem lehet összehasonlítani a szabványosan mért hőmérséklettel. Bár a BBC ezt rögtön cáfolta, és kijelentették, hogy az időjárás-jelentéseik a meteorológusok által a nemzetközi szabványoknak megfelelően mért levegőhőmérsékleteket használják, további kétkedők jelentek meg.

Az egyik ilyen kifogás az volt, hogy megváltoztak a hőtérképek színpalettái, hogy ijesztőbbek legyenek. Való igaz, hogy a brit meteorológiai szolgálat élénkebb színeket használ, de csak azért, hogy a térképeket könnyebben lehessen értelmezni mindenkinek, köztük a színvakoknak is.

Egy másik alkalommal azt állították, hogy egy rekordhőmérsékletet mérő szardíniai állomás nem felel meg a Meteorológiai Világszervezet szabványainak, mert rossz helyen van és nincs megfelelően karbantartva. A helyi hatóságok is megvizsgálták az ügyet, és rendben találták az állomást.

Bob Ward, a Grantham klímakutató központ munkatársa szerint is egyre hangosabbak a kétkedők a hőségadatokkal kapcsolatban.

A tagadásnak ez a formája különösen káros, mert félrevezeti az embereket a szélsőséges hőség egyértelmű veszélyeitől, például az erdőtüzek egyre nagyobb valószínűségétől. Ez egy újabb példa arra, hogy az éghajlatváltozás tagadói hogyan áldozzák fel a közérdeket a szélsőséges politikai céljaik érdekében. 

Többen tévesen azt állították, hogy az Európai Űrügynökség a levegő hőmérsékletének mérését a szárazföld felszínén végzett mérésekkel helyettesítette, hogy eltúlozza a hőhullám hatásait. Ez nyilvánvalóan nem igaz" - nyilatkozta.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra