Csütörtökön nem szűnik a hőség, a napok óta tartó kánikula miatt extrém igénybevétel éri szervezetét. Fokozódik a hőterhelés, növekszik a hőkimerülés kockázata.
A napok óta tartó forróság miatt már a legtöbb szervezet kimerült: általánosak az alvászavarok , a koncentrálási problémák, a tompaság, az ingerlékenység. A teljesítőképessége is jelentősen csökkenhet, ez igaz mind a fizikai, mind a szellemi munkavégzésre.
A nagy melegben továbbra is rendkívül fontos a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása: ez legyen ásványvíz, gyümölcstea vagy frissen facsart gyümölcslé, limonádé. Az étkezésben is maradjon a saláták, gyümölcsök, illetve hideg zöldséglevesek mellett, a hűsítő joghurtok is jó választásnak bizonyulhatnak.
A szívbetegek rendkívül veszélyeztettek ebben az időszakban. Amennyiben ön is az érintett csoportba tartozik, akkor egészen a hét végéig nem számíthat jelentős javulásra. Idejének nagy részét lehetőség szerint pihenéssel töltse, a legjobb, ha a meleg órákban egyáltalán nem merészkedik ki a szabadba, és inkább árnyékos, hűvös helyen tölti ezt az időszakot. Az idősekre és a kisgyerekekre is fordítson fokozott figyelmet!
A hőség okozta kellemetlenségeket enyhítheti a helyes életvitellel, gyakran frissítse fel magát vízpermettel is.
Tovább rontja a humánmeteorológiai helyzetet, hogy fülledtté válik a levegő, az idősek, szívbetegek és légzőszervi megbetegedésekben szenvedők panaszai tovább fokozódhatnak. A zivatarok idején az asztmások állapota romlik, amennyiben érintett, a vihar idején mindenképpen tartózkodjon zárt helyen és lehetőleg pihenjen le!
A déli órákban nagyon erős UV-sugárzás várható. Ne tartózkodjon a tűző napon, ha mégis elengedhetetlen a kint tartózkodás, akkor legalább 30-as faktorszámú napolajat használjon még a városokban is, fokozottan ügyelve a kisgyerekek és az érzékenyek bőrére! Általánosan igaz, hogy fennáll a napszúrás veszélye, de a sok folyadékkal és az árnyékban tartózkodással ezt kivédheti.
A meleg, száraz időben tovább romlik a pollenhelyzet, csak a Dunántúlon csökkenhet kissé a levegőben lévő virágpor mennyisége. A pázsitfűfélék és a csalán okozza a legtöbb panaszt. A nagyvárosokban a talajközeli ózon koncentrációja meghaladhatja az egészségügyi határértéket - tudatta a Meteoklinika .