Kiderült, milyen gyakran baleseteznek a mentők

Évente több tucat mentőbalesetet regisztrálnak Magyarországon. Egy új belső szabályozás ezt a számot hivatott csökkenteni.

Mint azt korábban megírtuk, az Országos Mentőszolgálat sebességkorlátozást vezetett be saját gépkocsivezetői számára. A statisztikai adatok elemzése révén felfedezték ugyanis, hogy az adott útszakaszra vonatkozó sebességhatár 30 kilométer/óránál nagyobb mértékű túllépése már anélkül fokozza a balesetveszélyt, hogy érdemben növelné a sikeres életmentés esélyét. A mentőszolgálat akkori közlése szerint évente mintegy 70 súlyos mentőbaleset történik az országban.

Egy ház kertjébe sodródott, összetört mentőautó az Újhegyi út és Mádi utca kereszteződésénél 2023. május 17-én. Személygépkocsi ütközött a mentőautóval, a balesetben senki nem sérült meg.
Egy ház kertjébe sodródott, összetört mentőautó az Újhegyi út és Mádi utca kereszteződésénél május 17-én. Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

A döntés kapcsán a Népszava hivatalos adatigénylés keretében igyekezett alaposabban feltárni a probléma súlyát. Mint írják, az Országos Mentőszolgálat 1026 mentője évente mintegy 50 millió kilométert tesz meg. Ezek a kocsik 2021-ben 90, tavaly pedig 74 alkalommal voltak érintettek közúti balesetben. Eközben a rendőrségnél 2021-ben 2840, 2022-ben 2418 káreseményt jegyeztek fel. Személyi sérülés 27, illetve 37 esetben történt.

A katasztrófavédelem 775 készenléti járműve tavalyelőtt 89, tavaly 102 balesetben volt érintett. A baleseti kár 10 és 19 esetben érte el az egymillió forintot. Tavaly a tűzoltókat 90 ezerszer riasztottak, kivonulásiak alkalmával pedig összesen 4 millió kilométert tettek meg. „Az adatokból kiolvasható, hogy a mentők 12-szer több kilométert tettek meg a közutakon, mint a tűzoltók, ám így is másfélszer több baleset történt a tűzoltókkal, mint a mentőkkel” – írja a Népszava, hozzátéve, hogy „ezek az adatok ugyanakkor nem magyarázzák meg azt, hogy miért éppen a mentőszolgálatnál korlátozták a kivonuló autók sebességét.”

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra