Még mindig találgatják, mi okozhatta a koronavírus-járványt

Régóra folyik a vita tudományos berkekben arról, hogy a koronavírus véletlenül, vagy emberi hanyagság miatt szabadulhatott a világra 2019 végén. Az USA energiaügyi minisztériuma szerint laboratóriumi szivárgás okozhatta a pandémiát.

Amint arról a Wall Street Journal értesüléseire hivatkozva a Telex is beszámolt, az Egyesült Államok energiaügyi minisztériuma arra a következtetésre jutott, hogy a koronavírus-járvány kirobbanásának háttérében nagy valószínűséggel laboratóriumi szivárgás állhat

koronavírus-járvány
Mindenki szeretné tudni, hogyan szabadult a világra az új koronavírus. Fotó: Getty Images

A vírus valahogy csak elszabadult ...

Korábban már írtunk róla, hogy a tudósok és egészségügyi szakértők szerint a koronavírus elterjedésére többféle magyarázat létezhet: ezek közé tartozik a laboratóriumi szivárgás – miszerint a vírus egy vuhani kutatólaborból szabadult el –, és a természetes eredet hipotézis is –a vírus először a denevéreket fertőzte meg, és állati közvetítéssel, vagyis zoonózis útján ugrott át az emberre. De a kínai kormány egy harmadik lehetőséget is erőltetett: véleményük szerint a SARS-CoV-2 vírus fagyasztott hússal jutott el Vuhanba.

A Wall Street Journal amerikai energiaügyi minisztérium titkosított jelentésére hivatkozva arról írt, "alacsony bizonyossággal állítható", hogy szivárgás okozta a járványt, ez pedig jelentősen eltér az FBI következtetésétől: utóbbi ugyanis mérsékelt bizonyosságot állapított meg. Abban viszont egyetértés mutatkozik, hogy a COVID-19 nem egy kínai biológiai fegyverprogram eredménye - olvasható a Telex cikkében. 

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Vodcast: finom, de káros fogások a magyar konyhában
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +10 °C

Sok napsütés valószínű kevés fátyol-, hazánk délnyugati, nyugati felén több gomolyfelhővel. Ez utóbbiakból délután néhol a Nyugat-Dunántúlon zápor sem kizárt. A keleti, északkeleti szél ismét több helyen megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 25 fok között várható. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Számottevő fronthatás most sem terheli a szervezetünket, ez pedig különösen jó hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra