Kiderült, ezek a legveszélyesebb mérgesállatok

A méhek a legveszélyesebb mérgesállatok Ausztráliában - derült ki az Ausztrál Egészségügyi és Jóléti Intézet (AIHW) tanulmányából.

Az intézet országos sérülésfelügyeleti egysége által szerdán kiadott jelentés szerint az ausztrálok kétszer nagyobb valószínűséggel kerülnek kórházba méh- vagy darázscsípés, mint bármely más állat csípése, marása miatt - annak ellenére, hogy Ausztrália ad otthont a világ néhány leghalálosabb kígyójának, pókjának és tengeri teremtményének.

A méhek a legveszélyesebb mérgesállatok Ausztráliában.
A méhek a legveszélyesebb mérgesállatok Ausztráliában. A fotó illusztráció, forrás: Getty Images

Az eredményeket figyelmeztetésnek kellene venni

Méhcsípés: mit tegyünk, és mit ne? Részletek itt .

Több mint 3500 ausztrál ember került kórházba valamilyen mérgesállattal vagy

-növénnyel való találkozás miatt 2017-2018-ban. Az esetek 26 százalékában - ez 927 embert jelent - méhcsípés miatt volt szükség kórházi ellátásra. Az esetek 19 százalékáért (666 ember) pókok, 17 százalékáért kígyók voltak a felelősek. Az érintett időszakban 19 ember halálát okozták mérgesállatok: 12-en méh- és darázscsípés, heten kígyómarás miatt haltak meg.

James Harrison professzor, a tanulmány egyik társszerzője szerint az eredményeiket figyelmeztetésnek kéne venni, és az ausztráloknak tudatosítaniuk kellene magukban az allergiás reakció lehetőségének veszélyét. "Sokan nem számolnak azzal a ténnyel, hogy a méhek is részei a képnek" - jegyezte meg a szakember.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ausztráliában él a leghalálosabb mérgű pók is

Ausztrália ad otthont egyébként a világ 25 legmérgezőbb kígyófajából 20-nak, valamint a tölcsérhálós pókoknak, amelyeket a leghalálosabb mérgű pókokként tartanak számon. A kórházi ellátást igénylő pókharapások több mint 40 százalékáért a vöröshátú pókok , míg a kígyómarások 36 százalékáért barnakígyók voltak a felelősek. Harrison szerint a szárazföldön élő mérgesállatok mellett Ausztráliában él a világ néhány legmérgezőbb tengeri teremtménye is, köztük az irukandzsi nevű medúzafaj. A szakember szerint ennek ellenére az érintett időszakban kevesebb mint 400 ember került kórházba ilyen tengeri állatokkal való találkozás miatt. A csípések és harapások miatti kórházi kezelések aránya az északi területen volt a legmagasabb, és az ausztrál fővárosi területen a legalacsonyabb.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra