Kiújult Czeizel Endre betegsége, újra kórházba megy

Mint ismert, a genetikus évek óta leukémiával küzd, betegsége most kiújult. A 80 éves professzor ezt maga jelentette be.

Az orvos-genetikus Czeziel Endre április 3-án ünnepelte 80. születésnapját és az összegyűlt barátok előtt bevallotta, kiújult a betegsége. "Sajnos visszaestem, szerdán újra kórházba megyek. Ezért a doktorom csak úgy engedett el, ha nem puszilok meg senkit" - mondta a professzor a Blikknek.

Mint ismert, a genetikus évek óta leukémiával küzd. Azt mondta, hogy többet nem vállalja a kemoterápiát, de nemrég meggondolta magát és bízik abban, hogy így még jut neki egy kis idő az életben, amit családjával tölthet.

Romlott Czeizel Endre állapota (Forrás: hír24)

A kemoterápia azért van, mert ki kell irtani a rákos sejteket, de azt is tudtam, hogy az összes többi sejtnek is árt. (…) Az ember közel a nyolcvanhoz sejti, hogy túl sokáig már nem élhet, de ilyet hallani akkor is megrendítő. Nem gondolkodtam sokat. Élni akartam" - fogalmaz Czeizel a Két életem, egy halálom című könyvében.

A leukémia a csontvelői eredetű sejtekből kiinduló kórós sejtburjánzás, amit régebben a vér rákjának is neveztek - ám ez az elnevezés nem pontos. Ennek oka az, hogy a kóros burjánzás nem a vérben, hanem részben a csontvelőben, részben pedig a nyirokrendszerhez kötött szervekben történik. Ez alapján kétféle betegségről is beszélhetünk: egyrészt akut mieloid (myeloid) leukémiáról, másrészt pedig akut limfoid (lymfoid) leukémiáról. Ugyanezt a két csoportot különböztetjük meg a krónikus leukémiák esetében is. A két alaptípus között a legfőbb különbség az, hogy míg az akut leukémiák általában heveny tünetekkel járnak, a betegség pedig relatíve gyorsan alakul ki, addig a krónikus leukémiák lassabban épülnek föl, a kórós vérképzés pedig elhúzódóan alakul ki a normális vérképzésből. Tudjon meg többet a betegségről, kattintson!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Emlőrák: több ezer életet menthetne meg a korai felismerés

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +7 °C

Az éjszaka képződött köd, illetve rétegfelhőzet kiterjedése fokozatosan csökken, legtovább az északkeleti határnál marad meg. Másutt fátyolfelhős idő várható, de észak felől csökken annak is a mennyisége. Legfeljebb ködszitálás fordulhat elő a ködös területeken. A délnyugati, nyugati szél időnként megélénkül. A hőmérséklet kora délután 13 és 20, késő este 6 és 13 fok között alakul. Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, fronthatás egyelőre nem érvényesül, így a frontérzékenyek is nyugodt, panaszmentes napra készülhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra