Klórgázmérgezés történt szombatról vasárnapra virradóra a Semmelweis Egyetem Üllői úti újszülött intenzív osztályán - értesült rendőrségi forrásból a Magyar Hang . A lap információi szerint az osztályon ápolt koraszülöttek, a hozzátartozóik, illetve a dolgozók közül többen is közvetlen veszélynek voltak kitéve. Egyelőre a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Semmelweis Egyetem sem reagált még hivatalosan a hírre.
A klórgáz ezért veszélyes
Gázmérgezéses baleset viszonylag gyakori, de a háztartásokban elsősorban a szén-monoxid, illetve szén-dioxid óvatlan belégzése okozhat panaszokat. A gázmérgezésekre jellemző, hogy a mérgező anyagok a légutakon keresztül hatolnak be a szervezetbe. Az alsó légutak végén található léghólyagocskák vékony falán keresztül igen gyorsan felszívódnak a vérbe. A mérgező gázok azonban (ilyen a klórgáz is) a tüdőszövetekben tüdővizenyőt okoznak, ezáltal csökkentik a légzőfelületet, nehezítik vagy lehetetlenné teszik az oxigén vérbe jutását. Mindkét folyamat végül is oxigénhiányhoz, ezáltal légzési elégtelenséghez, gyakran a beteg halálához vezet.
A klór megtámadja a légzőszerveket, a szemet és a bőrt. Mivel sűrűbb, mint a levegő, hajlamos felhalmozódni rosszul szellőző helyiségekben. Ráadásul a klórgáz erős oxidálószer, amely reakcióba léphet az éghető anyagokkal, ezért különösen veszélyes.