Újabb 780 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 800368-ra nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 51 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 29380-ra emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n. A legutóbbi elhunytak többsége is idős, krónikus betegségben szenvedő személy volt.
1836-an vannak kórházban
Jelenleg 115029 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 1836-an szorulnak kórházi kezelésre, közülük 212-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 655959 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 16210 személy van hatósági házi karanténban, és 5,68 millió tesztet végeztek már el az országban.
Részletek a vakcinázásról
Eddig már 4,82 millió személyt oltottak be Magyarországon a koronavírus ellen, 2,81 millióan pedig már a második dózist is megkapták. Ez azt jelenti, hogy a magyar lakosság átoltottsága jelenleg 49,4 százalékos, szemben az uniós 32,6 százalékos átlaggal. Eddig már több mint 5,1 millióan regisztráltak védőoltásra, és 87 százalékuknak már be is adták legalább az első adagot. A még oltásra váró regisztráltak továbbra is tudnak online időpontot foglalni. A védőoltás egyébként ingyenes és önkéntes, de csak az kapja meg, aki regisztrál. A koronavírus-járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének fenntartása érdekében viszont továbbra is érvényben vannak bizonyos védelmi intézkedések.
Érvényes korlátozások
Miután a beoltottak száma átlépte a 4 milliót, életbe lépett az újraindítás újabb fokozata. A kijárási tilalom kezdete éjfélre módosult, illetve este 11 óráig lehetnek nyitva a boltok és a vendéglátóhelyek. Számos szolgáltatás már igénybe vehető védettségi igazolvánnyal. A lazítás következő lépése 5 millió beoltottnál jöhet. A kormány szerdai ülésének döntéseiről a kormányinfón adnak tájékoztatást.
Az új típusú koronavírus terjedésének megfékezése érdekében továbbra is javasolt kerülni azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, a rendeletben meghatározott helyeken pedig viseljünk maszkot, amelynek a szánkat és az orrunkat is takarnia kell. Ezek mellett ne feledkezzünk el a legalább 1,5 méteres távolság betartásáról, valamint a gyakori és alapos kézmosásról sem. A legfontosabb pedig az, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
Koronavírus: nem jön több Szputnyik-vakcina - olvassa el a részleteket!