2021 januárjától számos európai ország bővítette a maszkviseléssel kapcsolatos előírásait azzal, hogy csak FFP1-es illetve a még biztonságosabb FFP2-es maszkok viselését fogadták el az üzletekben és egyéb olyan helyeken, ahol a maszk viselése kötelező volt. A házilag készített darabok viselését megtiltották - számolt be róla a Travel Daily .
Egy másik társaság még szigorúbb
Noha február 1-jétől az egyik német légitársaság még szigorúbban szabályozta a kérdést és a textilmaszkok viselését az utasoknak és a személyzet számára is megtiltotta a fedélzeten, ma már az utasok többsége textilmaszkot vagy FFP2-es maszkot visel repülés közben. Augusztus közepétől egy finn légitársaság a sebészi maszk viselését tette kötelezővé a járatain, így csatlakozva azon társaságok táborába, amelyek megtiltották az arc textíliával eltakarását vagy a textilből készült maszkok viselését.
A CDC módosított: így biztonságosabb
Az amerikai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (CDC) a közelmúltban megváltoztatott állásfoglalása szerint a szellőzőnyílással ellátott ( szelepes ) maszkok nem segítenek megállítani a vírus terjedését, ráadásul a vírus részecskéi a szelepen át könnyedén távozhatnak és másokat is megfertőzhetnek.
Ezért egyes légitársaságok mostantól fogva nemcsak a textil- , hanem a szellőzőnyílással ellátott maszkok viselését is betiltják. Noha a textilmaszkok egyes feltételezések szerint jobbak a semminél, valójában nem tekinthetők számottevő védőeszköznek a koronavírus-fertőzéssel szemben.
A koronavírus-fertőzöttek több mint harmadánál egyáltalán nem jelentkeznek észlelhető betegségtünetek - állítják amerikai kutatók több mint 350 tanulmány elemzését követően. Olvassa el a teljes írást!