Legújabb edukációs kampányához Arató Andrást, vagyis Hide the Pain Haroldot hívta segítségül az Országos Mentőszolgálat Alapítvány – olvasható a szervezet keddi közleményében. „Találd meg a saját zene stílusod, másodpercenként két mellkasnyomás ugyanis megmentheti valakinek az életét” – üzenik a kampányban, és alighanem elfogultság nélkül állíthatjuk, hogy a magyar mémlegendának hála az üzenet valóban emlékezetesre sikerült.
A közlemény hangsúlyozza, hogy bár nem vagyunk egyformák, például más és más zenéket kedvelünk, de egyvalami közös bennünk: mindannyian lehetünk életmentők, ha megtanuljuk az újraélesztés egyszerű módját. A hirtelen szívhalál Magyarországon is az egyik vezető halálok, naponta 70 embert érint. Fontos tehát, hogy minél többen merjenek cselekedni, és ha megtörténik a baj, felkészületlenségük vagy félelmeik ne tartsák őket vissza attól, hogy embertársuk segítségére siessenek. „Fontos, hogy növelni tudjuk az újraélesztési hajlandóságot a lakosság körében. Szó szerint életbevágó tehát, hogy minél többen lássák és megosszák kisfilmünket, hiszen laikusként sokat tehetünk egy ember életéért, míg ki nem érkeznek a mentők” – emelte ki dr. Czakler Éva mentőorvos, az alapítvány kuratóriumának alelnöke.
Az újraélesztés elsőre bonyolultnak és ijesztőnek tűnhet, de jó, ha tudjuk: akihez odaléptünk, jó eséllyel már meghalt, így ártani nem, csak segíteni tudunk neki. A 112 tárcsázásával ráadásul hozzáértő segítségünk is lesz, hiszen a mentésirányító egészen a mentők kiérkezéséig vonalban marad, és segíti minden lépésünket. Az alábbi infografika lépésről lépésre bemutatja, mi a teendő ilyen helyzetekben.
Borítókép: Országos Mentőszolgálat Alapítvány