A legtöbb tűzoltói beavatkozásra Budapesten, Pest és Bács-Kiskun megyében volt szükség, de nem volt olyan megye, ahol ne kellett volna dolgozni a vihar miatt. Mint az a katasztrófavédelem közleményében olvasható, a legtöbb esetben az erős szélben kidőlt fák, letört ágak miatt hívták a tűzoltókat, amelyek utakra, vasúti sínekre, házakra, kerítésekre, parkoló autókra és elektromos vezetékekre dőltek. Nyíregyházán egy fa egy középkorú nőre dőlt, akit a tűzoltók szabadítottak ki alóla.
Heves megyében, Novajon és Átányban is villám csapott egy-egy családi ház kéményébe. Mindkét kémény ledőlt, de az épületek lakhatóak maradtak. A tűzoltók a sérült kéményeket visszabontották, a veszélyesen lógó kémény- és tetődarabokat eltávolították. Országszerte 29 épületben keletkeztek károk.
A leszakadt vezetékek miatt előfordulnak áramkimaradások is, volt, amikor 140 ezer fogyasztónál szünetelt az ellátás. Szombat reggel 38 ezer fogyasztónál nincs áram, főként Bács-Kiskun és Pest megyében. A tűzoltók folyamatosan dolgoznak: megtisztítják a sérült vezetékek környékét a kidőlt fáktól, hogy a szolgáltató szakemberei hozzáférjenek és helyreállítsák az ellátást. Nemcsak kidőlt fák miatt hívták a tűzoltókat, 17 esetben víz alá került pincék, alagsorok miatt kellett beavatkozniuk.
Ha sérült elektromos vezetéket látsz, ne közelítsd meg, hanem hívd a 112-es segélyhívót – javasolja a katasztrófavédelem. Érdemes a vihar után körbejárni az otthonodat és felmérni a keletkezett károkat. A víz alá került épületrészeket érdemes fertőtleníteni, az épületben keletkezett károkat pedig minél előbb helyreállítani.