Köszvényfű
Majdnem egy méteresre nő, és esernyőszerű, fehér virágja van. Nem csak a háziállatokra, hanem a haszonállatokra is veszélyes, mert erőteljes fényérzékenységhez, duzzanatokhoz, gyulladásokhoz vezethet.
Bojtorján
A gyökeret és a leveleket az emberek gyógyászati célokra használják. A termései veszélyesek az állatokra nézve, mivel beleragadhatnak a szőrükbe, ami fájdalmas lehet számukra - szerencsére legalább nem nehéz eltávolítani őket.
Kaktuszfélék
1750 féle kaktuszfaj létezik világszerte. A tüskéik miatt veszélyesek, mivel felsérthetik az állatok szemét, száját, tappancsát és egyéb lágy részeit. Ha a bőr alatt maradnak, begyulladhatnak és el is fertőződhetnek.
Ebszőlő csucsor
Ez az indás növény négy méter hosszúra is nőhet, és minden része, de különösen a bogyói veszélyesek az állatokra, sőt, az emberekre is. A leggyakoribb hatásuk az, hogy hányást és hasmenést okoznak, de lelassíthatják a szívverést, illetve lezuhanhat tőlük a vérnyomás is, ezért vigyázzunk, hogy az állataink semmiképp se egyenek belőlük.
Csomorika
Általában nedves, mocsaras környezetben nő, és könnyű összekeverni más, ártalmatlan virágokkal. A növény minden része egy cicutoxin nevű vegyi anyagot tartalmaz, amely a háziállatokra, a haszonállatokra és az emberekre egyaránt veszélyes. A szervezetbe kerülve hányást, hasmenést, puffadást , görcsöket, sőt, igazán súlyos esetekben halált is okozhat.
Betyárkóró
A mezőkön, réteken gyakran előfordul, a levelei pedig egy olyan anyagot tartalmaznak, amely irrtálhatja a bőrt, illetve a nyálkahártyát, embereknél és állatoknál egyaránt. A szervezetbe kerülve hányást és hasmenést okozhat.
Selyemkóró
A növény minden része mérgező, ha szervezetbe kerül, hasi fájdalmat, hányást, hasmenést, nehéz légzést, túl szapora, vagy túl gyenge pulzust, és egyéb szívritmuszavarokat okozhat. Súlyos esetekben végzetesen károsíthatja a májat és a vesét is.
Forrás: care2.com