A módszernek külön neve is van: wangiri. Mint azt a Pénzcentrum írja, a kifejezés japánul azt jelenti, „egyszer csörög és letesz”. A csalók véletlenszerűen indítanak minél több telefonszámon hívásokat, de rövid idő után le is teszik azokat. A hívott felek így csak azt látják, hogy volt egy nem fogadott hívásuk. Amikor aztán visszahívják a számot, valójában egy emelt díjas vonalat tárcsáznak.
A Pénzcentrum értesülései szerint most Észak-Macedóniából jelentkeznek a csalók. Mindenképpen érdemes tehát gyanakodni, ha azt látjuk egy nem fogadott hívásnál, hogy a hívó fél száma a +389-es előhívóval kezdődik. Nem ez az első hasonló csalássorozat: korábban Comore-szigeteki (+269-es előhívó) hívások árasztották el a hazai előfizetőket.
Mint az a portál cikkében olvasható, a wangiri ellen többféleképpen is lehetséges védekezni. A legfontosabb, hogy ha ismeretlen külföldi számról kapunk hívást, ne vegyük fel, hanem először ellenőrizzük a számot az interneten elérhető adatbázisokban, amelyek a regisztrált veszélyes számokról figyelmeztetnek. Hasonlóképpen legyünk óvatosak, ha úgy keresnek külföldi számról, hogy egyébként nem várunk onnan hívást, illetve nincs az adott országban ismerősünk. Ilyenkor inkább ne hívjuk vissza, sőt, tiltsuk is le.