Szokatlanul meleg júliuson vagyunk túl

Az elmúlt hónapot szokatlanul magas hőmérsékletek kísérték Finnországtól kezdve egészen az Egyesült Államokig.

120 éve nem volt ilyen nyarunk - olvassa el a részleteket!

A tavalyival karöltve - 2019 és 2016 júliusai után - az idei volt a harmadik legmelegebb július a világban a mérések kezdete óta - jelentette az Európai Unió (EU) Copernicus Légkörmegfigyelő Szolgálata (C3S). Európa tekintetében csak 2010 júliusa volt melegebb az ideinél. "A globális átlaghőmérséklet tekintetében évről évre, vagy akár hónapról hónapra vannak kilengések. De végső soron, amit egyértelműen látunk, az egy globálisan észlelhető melegedés" - mondta Freja Vamborg, a szolgálat egyik vezető kutatója. A Copernicus mérései egyébként 1950-ig nyúlnak vissza, ám rendszeresen egyeztetik őket a 19. század közepe óta gyűjtött feljegyzéseket őrző adatbázisokkal.

hőség, forróság, kánikula, extrém meleg, klímaváltozás, globális felmelegedés
Egyre többször számíthatunk majd hőhullámokra. Fotó: Getty Images

Szélsőséges időjárási jelenségek

Számos régiót sújtottak szélsőséges időjárási jelenségek idén júliusban. Ezek viszont összhangban álltak a kutatók előrejelzéseivel, amelyek szerint a globális felmelegedés hatására a hőhullámok rendszeresebbé és pusztítóbbá, az esőzések pedig hevesebbé válhatnak.

Erdőtüzek és halálesetek

Az Egyesült Államokban és Kanadában júniustól mért rekordmagas hőmérsékletek több száz ember haláláért feleltek és erdőtüzeket is okoztak. Kínában, Belgiumban és Németországban a szélsőséges esőzések komoly áradásokat okoztak, amelyek halálos áldozatokat követeltek.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ausztrália trópusi északi részén az elmúlt hónapban mérték az eddigi legmagasabb napi maximumhőmérsékletet, míg Afrika északi részén csaknem mindenhol magasabb volt a hőmérséklet az ilyenkor szokásosnál. Ezzel szemben néhány régióban - köztük Németországban és Oroszország egyes részein - a szokásosnál hidegebb hőmérsékletet mértek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra